Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü tutuklandı

KAHRAMANMARAŞ'ta, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında geçen hafta gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen ve serbest bırakıldıktan sonra ikinci kez yakalanan Sütçü...

Haberler 12.05.2016, 14:41
Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü tutuklandı
KAHRAMANMARAŞ'ta, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında geçen hafta gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen ve serbest bırakıldıktan sonra ikinci kez yakalanan Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği (LALEDER) Başkanı Gökçe Özbek tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında geçen hafta Çarşamba günü Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Gökçe Özbek çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Aynı soruşturma kapsamında yeniden gözaltına alınan Prof.Dr. Karaaslan ve Özbek, Emniyet'teki işlemlerinin tamamlanması ardından adliyeye sevk edildi. Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ve Özbek, çıkarıldıkları mahkemece 'FETÖ/PDY'ye üye olmak, kamuyu zarara uğratmak, nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik' suçlarından tutuklandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@