Süslümanlar bu habere çok sevinecek

Dolce & Gabbana ilk kez tesettür koleksiyonunu hazırladı.

Haberler 06.01.2016, 17:06
Süslümanlar bu habere çok sevinecek

İtalyan lüks moda evi Dolce & Gabbana ilk tesettür koleksiyonunu hazırladı. Bu gelişmeyi duyuran BBC, “Milano merkezli moda evinin Orta Doğu piyasası için tasarladığı koleksiyonda, markanın klasikleşen işleme ve çiçek desenleri uzun elbise, pardesü ve baş örtüleriyle buluşturuldu” dedi.

BBC, Roma kaynaklı haberinde “İlk olarak ‘Style.com’ moda sitesinin Arap edisyonunda tanıtımı yapılan koleksiyonun gelecek Ekim ayından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri'nde satışa sunulmasının beklendiğini anlattığı haberinde, Dolce & Gabbana'nın (D&G) kurucularından Stefano Gabbana’nın Instagram hesabından koleksiyonun fotoğraflarını “Dolce&gabbana abaya koleksiyonu” etiketiyle paylaştığını belirtti.

SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA YARATTI

Gabbana’nın  geçen Temmuz ayında yaptığı bir açıklamada "Orta Doğu beni büyülüyor" diyerek abaya ve baş örtüsü içeren bir hazır giyim koleksiyonu üzerinde çalıştıklarını söylediğini anımsatan BBC, “Stefano Gabbana'nın Instagram paylaşımına yapılan yorumlarda ve Twitter'daki tartışmalarda ise kimileri moda evini tebrik ederken kimileri de tesettür ve lüks tasarım kavramlarının birbirine tamamen zıt olduğunu savundu” dedi.

Haberde geçen yıl da DKNY ve Mango'nun da aralarında yer aldığı bazı dünya markalarının Ramazan ayı için özel tasarımlar hazırladığı, moda ekonomisi uzmanlarının da, tasarımcıların bu pazara yönelmesinde Müslüman nüfusun genç ve gittikçe büyüyen bir demografik yapıya sahip olmasının etkili olduğunu söyledikleri kaydediliyor.

BBC haberini “Thomson Reuters tarafından yayımlanan bir raporda, 2013'te Müslüman tüketicilerin giyim ve ayakkabı harcamalarının 266 milyar doları bulduğu, bu miktarın 2019'da 484 milyar dolara ulaşmasının beklendiği belirtiliyor” sözleriyle noktalıyor.

"Süslüman" kavramı ilk kez Milli gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi tarafından kullanıldı.

İşte Dolce & Gabbana'nın ilk tesettür koleksiyonundan bazı kareler:

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@