Süslü Kadınlar Pedal Çevirdi

BODRUM'da 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü' etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' renkli görüntülere sahne oldu.

Haberler 21.09.2015, 03:38
Süslü Kadınlar Pedal Çevirdi
Nilüfer DEMİR/ BODRUM,(Muğla),(DHA) - BODRUM'da 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü' etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikle sürdürülebilir ve aktif ulaşıma dikkat çekilip, farkındalık yaratılmaya çalışıldı.

İlki 3 yıl önce İzmir'de gerçekleştirilen 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu', bu defa 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü' kapsamında başka şehirlerde de yapıldı. Etkinliğin Bodrum'daki ayağına bisikletlerini balon ve çeşitli oyuncaklarla süsleyen 50 kadın katıldı. İskele Meydanı'nda toplanan kadınlar, Neyzen Tevfik Caddesi, Cafer Paşa Caddesi, Turgutreis Caddesi, Nafiz Özsoy Caddesi ve Cevat Şakir Caddesi'ni güzergahını takip ederek, başladıkları noktaya geri dönerek turu tamamladı. Yaklaşık bir saat süren etkinliğe bazı erkekler de destek verdi.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliğine katılan bisiklet tutkunları adına konuşan Burcu Gelegen, bisikletin sadece spor amaçlı kullanılmadığını aynı zamanda da ulaşım aracı olduğunu hatırlatıp, "Bisiklet yaşamımızın bir parçası olabilir. Eğer uygun bisiklet politikası olursa, işe veya ulaşacağımız yere bisikletle gidebiliriz. Biz de dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Biz kadınlar korkmadan, çekinmeden yollarda olmalıyız. Yollar sadece motorlu taşıtlara ait değildir. Yollarda bisikletlilere ve kadına saygı istiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@