Sürücüler Bu Hatayı Yapmayın!

KAĞITHANE’de kontak anahtarını almadan bir şey almak için aşağı inen mağdurun dikkatsizliğinden faydalanarak direksiyona oturup aracı çalan şüpheli gözaltına alındı. 

Haberler 19.09.2015, 21:29
Sürücüler Bu Hatayı Yapmayın!
Ali AKSOYER / İstanbul,(DHA) KAĞITHANE’de kontak anahtarını almadan bir şey almak için aşağı inen mağdurun dikkatsizliğinden faydalanarak direksiyona oturup aracı çalan şüpheli gözaltına alındı. Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen olay sırasında şüphelinin rahat tavırları dikkat çekti. Şüpheli ve suç ortağı hakkında 3 işyeri hırsızlığı, 2 adet oto hırsızlığı ve plaka hırsızlığı suçlarından işlem yapıldı.


Kağıthane’de 6 Eylül 2015 tarihinde meydana gelen olayda mağdur Abdülhak A. otomobiliyle kısa süreli park yapmak için kaldırıma yanaştı. Aceleyle kontak anahtarını üzerinde bırakan Abdülhak A. bağajdan bir şey alarak 10 metre uzaktaki dükkana götürdü. Bu sırada aracın direksiyonuna binen bir kişi otomobili çalıştırarak kaçtı. Abdülhak A. ve arkadaşları bir süre yaya olarak aracın peşinden koşmalarına rağmen onu yakalayamadı.

HIRSIZLIĞI KAMERALAR GÖRÜNTÜLEDİ

Polis tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis güvenlik kameralarını inceledi. Araç çalma anının kameralar tarafından görüntülendiği belirlendi. Görüntülerde telefonla konuşan bir kişinin dolaşırken kontak anahtarı üzerinde bırakılan otomobili fark ettiği, yanına yaklaşarak hızlıca direksiyona geçtiği görüldü. Aracı çalıştıran şüphelinin hızla uzaklaştığı bu sırada mağdurların yaya olarak onu kovalaması güvenlik kameralarınca görüntülendiği ortaya çıktı.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis kimliğini tespit ettiği şüpheli Hakan Ö.(20) ile İbrahim Ö.(19)’u gözaltına aldı. Şüphelilerle ilgili 3 adet işyeri hırsızlığı, 2 adet oto hırsızlığı, ayrıca plaka hırsızlığı suçlarından işlem yapıldı. İki şüpheli çıkarıldıkları İstanbul Adalet Sarayında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yetkililer vatandaşları uyararak kısa süreliğine bile olsa kontak anahtarının aracın üzerinde bırakılmamasını istedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@