Suriyeli Mültecilerin Ülkelerine Dönmeleri için Haydi Emperyalist Savaşa Karşı Mücadeleye-Semra Pektopal

Birleşik Kamu İş Genel Basın Sekreteri Semra Pektopal Suriyelilerin eve dönebilmesi için mücadeleyi yazdı...

Haberler 11.07.2016, 12:37
Suriyeli Mültecilerin Ülkelerine Dönmeleri için Haydi Emperyalist Savaşa Karşı Mücadeleye-Semra Pektopal
Birleşik Kamu İş Genel Basın Sekreteri Semra Pektopal Suriyelilerin eve dönebilmesi için mücadeleyi yazdı...

Suriye’de emperyalist savaşa karşı beş yıldır Beşşar Esad ve güçleri onurluca direniyor. Ama ona rağmen emperyalistlerin büyütüp beslediği ve Suriye halkının başına bela ettiği terör örgütlerinin denetimine geçen bölgeler var. 

Emperyalist savaş sonucunda Suriye'nin bölünmesi, bazı bölgelerin terör örgütlerinin eline geçmesi ve devletin buralarda hiç bir hakimiyetinin kalmaması üzerine halk, bu eli kanlı, gözü dönmüş ortaçağcı, gerici terör örgütlerinin insafına terk edildi ve halka ölümlerden ölüm beğendirildi. Bu bölgelerde yaşayan halk, Suriye’den göç edip başka ülkelere iltica etmek zorunda kaldı. Komşu ülke olduğumuz için en çok da bizim ülkemize göç ettiler. 

Suriye halkının vatanlarından göç etmesinin en büyük sorumlularından biri AKP diktatörlüğüdür. Çünkü, AKP hiç bir sorunumuz olmayan kardeş Suriye'nin yanında olmak yerine, emperyalistlerin safında yer almış ve adeta savaşın çıkmasında ve terör örgütlerinin orda güçlenmesine maddi ve manevi destek olarak  bu emperyalist savaşın da suç ortağı olmuştur. 

AKP diktatörlüğünün suçu bununla da bitmemiş, ülkemize sığınan ve çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan mültecilerin, ülkemizde çok kötü şartlarda barındırılmasına, en kötü işlerde ucuz iş gücü olarak kullanılmasına, organ mafyasının ve fuhuşun pençesine düşmesine, kamplarda kalan çocukların cinsel istismarına karşı hiç bir önlem almayarak suça ortak olmaya devam etmiştir. 

AKP iktidarı; Suriye'lilere yaptığı bu zulüm yetmezmiş gibi şimdi de Suriye'lilere vatandaşlık verilmesi, devlet memuru yapılması vs. gibi çalışmalar içerisine girerek, Suriye'lilerden oy devşirmeye ve siyasi rant olarak kullanmaya çalışmaktadır. 
AKP iktidarının bu çalışmaları üzerine, neredeyse herkes Suriye'lilere öfke duymaya ve tepki göstermeye başladı. Buna tepki duymak gerekiyor evet,  ama Suriye'lilere değil. Tepkimiz ülkemizi Ortadoğu bataklığına çeken ve şimdi de bundan siyasi rant elde etme, oy devşirme peşinde olan AKP diktatörlüğüne olmalıdır. Aksini yaparsak emperyalistlerin ve AKP'nin ekmeğine yağ süreriz. Biz, Suriyeliler ile uğraşırken, hatta boğazlaşırken onlar bu bulanık ortamda hem bu yasaları çıkartacaklar hem de ülkemizin BOP projesine götürülmesine zemin hazırlayacaklar. 

Değerli Arkadaşlar,

Şöyle gözlerinizi kapatın ve kendinizi onların yerine bir kaç dakikalığına koyun lütfen. Ülkemizde çıkan savaş sonucunda vatanımız işgal altında, iller ya da bölgeler terör örgütlerinin kuşatması altında, devlet diye bir şey yok. Ama tecavüz, fuhuş, toplu katliam, açlık vs. var.  Siyasi olarak da bir örgütlülüğünüz yok, tek başınıza orta kaldınız, sahip çıkanınız da yok, örgütlü olmadığınız için bireysel olarak da tek başınıza mücadele etmeniz mümkün değil. O zaman tek çare olarak hiç istemeyerek de olsa yollara düşebilirsiniz, hatta bu yollar sizin ve çocuklarınız için ölüm yolu olabilir. O yüzden onlara önyargıyla bakmayın ve onları anlamaya çalışın. Tüm öfkenizi ülkemizi Orta Doğu bataklığına sürükleyen AB-D emperyalistlerine ve işbirlikçisi AKP iktidarına yöneltin.

Emperyalist savaştan dolayı ülkemize ve diğer ülkelere sığınan Suriye'lilere karşı ırkçı söylemler ve düşmanca tavır yerine, hepimize düşen görev; Suriyeli mültecilerin, ülkelerine geri dönmeleri için emperyalist savaşın sonlandırılması için mücadele etmek olmalıdır.  Bunu başardığımız taktirde Suriye vatandaşları da ülkelerine seve seve dönecekler zaten. 

Bu mücadeleyi başardığımız taktirde ABD emperyalistlerinin ülkemiz ve Ortadoğu üzerindeki BOP hayalini de paramparça edebiliriz ve tüm insanlığı bu katillerin zulmünden kurtarabiliriz. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@