Suriyeli Çocuklar Savaşı Resimledi

AMASYA Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3'üncü sınıf öğrencileri, kentte yaşayan 7-14 yaş aralığındaki mülteci çocuklarla görüşerek ülkelerinde yaşadıkları savaş ortamını resme dökmelerini istedi.

Haberler 24.12.2015, 16:49
Suriyeli Çocuklar Savaşı Resimledi

(DHA)- AMASYA Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3'üncü sınıf öğrencileri, kentte yaşayan 7-14 yaş aralığındaki mülteci çocuklarla görüşerek ülkelerinde yaşadıkları savaş ortamını resme dökmelerini istedi. Çocukların çizdiği resimler üniversitede sergilendi


Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği öğrencileri, dezavantajlı grupların topluma kazandırılması, oyuncak ve kağıt katlama sanatları sergisi açılması, ağaç dikme etkinlikleri, kitap bağışı, geri dönüşüm kampanyaları gibi öğrencilerin toplumsal, sosyal ve kültürel duyarlılıklarının artırılması hedeflenen geniş yelpazeli projeler gerçekleştiriyor. Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencileri bu ders kapsamında akademik danışmanları Yrd. Doç. Dr. Erkan Çer gözetiminde göç ve savaş olgusunu çocukların gözünden yansıtmak için bir projeye imza attı. Öğrenciler projeleri kapsamında Suriye ve Irak'ta yaşanan iç savaş sonucu ülkelerini terk ederek Türkiye'ye sığınan ailelerin Türkçe bilmeyen çocuklarıyla görüşüp, onlardan yaşadıklarını resimlemelerini istedi. 7-14 yaş aralığında çocukların çizdiği resimler daha sonra üniversitede sergilendi. Çocuklar tarafından yapılan resimler iki gün sergilenecek.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@