Suriye'den Girmeye Çalışan Kaçakçılar Askere Ateş Açtı

ANKARA(ANKA) –Hatay yakınlarındaki Suriye sınırında Türkiye’ye yaklaşmakta olan 10 kişi devriyenin kendilerini engellemek istemesi üzerine ateş açtı. Ateş sonucu kaçırılmak istenen mazot bidonları alev aldı. TSK’nın açıklama

Haberler 18.04.2015, 17:46
Suriye'den Girmeye Çalışan Kaçakçılar Askere Ateş Açtı

ANKARA(ANKA) –Hatay yakınlarındaki Suriye sınırında Türkiye’ye yaklaşmakta olan 10 kişi devriyenin kendilerini engellemek istemesi üzerine ateş açtı. Ateş sonucu kaçırılmak istenen mazot bidonları alev aldı.

TSK’nın açıklamasına göre Türkiye-Suriye hududunda, Hatay sınırı yakınında Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alay Komutanlığı sorumluluk sahasında, Şehit Çavuş M. Özeker Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, devriye tarafından, Suriye'den Türkiye’ye doğru 10 şahsın, bir adet traktör ve bir adet yatay sondaj makinası (köstebek) ile yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunduğu tespit edilmiştir.

Tespit edilen bu durum üzerine, devriye bölgeye intikal ederken “dur” uyarısında bulunuldu. İkaza uyulmaması üzerine de havaya uyarı ateşi açıldı. Bu esnada, söz konusu kaçakçı şahıslar, Kaleşnikof piyade tüfeği ile devriye timine doğru ateş açtı. Devriye tarafından, açılan ateşe anında ateşle karşılık verilmesi üzerine, şahıslar geldikleri istikamette kaçarak gözden kayboldular ve kaçakçılık girişimi engellendi.

Güvenlik güçlerinin açtığı ateş esnasında, seken mermiler nedeniyle traktör üzerinde bulunan 15-20 adet mazot bidonu alev aldı. Çıkan yangında bir adet yatay sondaj makinası (köstebek) ile bir adet traktör yandı. Olayla ilgili olarak, Reyhanlı Kaymakamlığı ve Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@