Sur'da şehit olan Uzman Çavuş Gürsel Demir, törenle uğurlandı

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde dün akşam saatlerinde çıkan PKK'lı teröristlerle çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Gürsel Demir'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Eskişehir'e...

Haberler 08.03.2016, 11:33
Sur'da şehit olan Uzman Çavuş Gürsel Demir, törenle uğurlandı
dha - DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde dün akşam saatlerinde çıkan PKK'lı teröristlerle çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Gürsel Demir'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Eskişehir'e gönderildi. Törene çatışmada yaralanan şehidin silah arkadaşları da katıldı.

Diyarbakır'ın 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü merkez Sur İlçesi'nde dün akşam saatlerinde çatışmalı bölgelerde kalanların tahliyesi sırasında PKK'lılar silahlı saldırıda bulundu. Açılan ateşte Uzman Çavuş Gürsel Demir şehit olurken, 2 uzman çavuş da yaralandı. Şehit Gürsel Demir için bugün Diyarbakır Asker Hastanesi'nde düzenlenen uğurlama törenine Vali Hüseyin Aksoy, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, askerler ile saldırıda yaralanan uzman çavuşlar Yasin Kır, tekerlikle sandalye ile Abdulsemet Sel ise güçlükle ayakta durabilerek katıldı.

Şehit Demir'in cenazesinin ambulanstan alınarak katafalka bırakılmasıyla başlayan törende, şehidin yaralı arkadaşları gözyaşı döktü. Özgeçmişi okunan şehit Uzman Çavuş Gürsel Demir'in bekar olduğu belirtildi. Şehit Gürsel Demir'in cenazesi, okunan duaların ardından toprağa verilmek üzere Eskişehir'e uğurlandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@