Sünnet çocuğu gibi bir askerin üniformasının üzerine altın takılması...

Edirne Valisi\'nin, Alay Komutanı\'na sınırı aşmak için gelen Suriyelilerin geri gönderilmesindeki çabaları nedeniyle tam altın takması alay konusu oldu.

Haberler 15.11.2015, 14:46
Sünnet çocuğu gibi bir askerin üniformasının üzerine altın takılması...

ANKARA-SÖZCÜ - Göreve geldiği günden bu yana eleştirilen icraatlara imza atan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Kamuran Ersan’ın üniformasının üzerine altın takması da tartışma konusu oldu.

Askeri kaynaklar yasalarda ve Türk Silahlı kuvvetleri iç hizmet kanununda üniforma üzerine altın takılmasına ilişkin bir madde ya da gelenek bulunmadığını belirttiler.

Emekli bir General de Sözcü’ye yaptığı açıklamada ‘’ Böyle bir şey ne duydum ne gördüm. Üniforma üzerine isteyen istediğini takamaz. Hele maddi değeri olan altın hiç takılamaz. Üniformaya ancak manevi değeri olan madalya, şerit, bröve, nişan takılır. Sünnet çocuğu gibi bir askerin üniformasının üzerine altın takılması hiç hoş olmamış’’ dedi.

Vali Şahin, kentin asayişinde gösterdikleri titiz çalışma, gayret ve başarıdan dolayı Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan’ın üniformalarının üzerine tam altın takmıştı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@