Sultanahmet Meydanı 12 Saat Sonra Açıldı

İSTANBUL'da canlı bomba saldırısının gerçekleştirildiği Sultanahmet Meydanı, polis ekiplerinin detaylı çalışmasının ardından temizlenerek akşam 22:30'da yaya trafiğine açıldı.

Haberler 13.01.2016, 09:25
Sultanahmet Meydanı 12 Saat Sonra Açıldı

İstanbul,(DHA) İSTANBUL'da canlı bomba saldırısının gerçekleştirildiği Sultanahmet Meydanı, polis ekiplerinin detaylı çalışmasının ardından temizlenerek akşam 22:30'da yaya trafiğine açıldı. İstanbul'da sabah saat 10:20 sıralarında Sultanahmet Meydanı'ndaki canlı bomba saldırısından hemen sonra bölge demir bariyer ve şeritlerle kapatıldı. Polis ekipleri olay yerindeki incelemelerini akşam saatlerine kadar sürdürdü. Polis ekiplerinin incelemelerinin ardından belediye ekiplerince meydan temizlendi. Daha sonra polis ekiplerince koyulan demir bariyer ve şeritler incelemelerin ardından temizlik görevlilerince kaldırıldı. Gün boyu kapalı kalan Sultanahmet Meydan'ı 12 saat sonra saat 22.30'da yaya trafiğine açılarak hayat normale döndü.

İKİ VATANDAŞ OLAY YERİNE KARANFİL BIRAKTI

Patlama sonrası açılan Sultanahmet Meydanı'na ellerinde karanfillerle iki Türk vatandaş geldi. Olayın yaşandığı yere ellerindeki karafilleri tek tek bıraktılar. İki kişi daha sonra oradan sessizce ayrıldı. Ayrıca patlamanın olduğu yerde bulunan bir oturma bankının da zarar gördüğü görüldü.

 

YABANCI GAZETECİLER MEYDAN AÇILANA KADAR BEKLEDİ

Sultanahmet'te meydana gelen canlı bomba saldırısının ardından n birçok yabancı basın mensubu da olay yerine geldi. Gün boyu olay yerine yakın bir noktadan canlı yayınlar yapan yabancı basın mensupları çevredeki turistlerle de röportaj yaptı. Polis ekiplerinin çalışmasının ardından patlamanın olduğu yere gelen yabancı gazeteciler olay yerinden görüntü aldı. Olay yerine yakın bir noktadan yayın yapan Alman Tv Kanalı Bild muhabiri, "Olaylar çok üzücü. Sırf İstanbul değil tabiki, Paris ve diğer yerlerde. Terör başlamıştır, Ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz. Umarım terör bir gün biter" dedi.

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@