Süleyman Soylu O Videoyu Yayınladı! Sedat Peker'i Kim Koruyor? Sorusuna Yanıt Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu merak edilen tüm başlıklara yanıt verdi. Katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, Peker'in karısının evinin aranmasına dair video görüntülerini de yayınladı.

Süleyman Soylu O Videoyu Yayınladı! Sedat Peker'i Kim Koruyor? Sorusuna Yanıt Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber'e konuk oldu. Bakan Soylu burada hem merak edilen tüm başlıklara dair açıklamalarda bulundu hemde Aysun Torun, Yahya Bostan ve Melik Yiğitel'in sorularına yanıt verdi.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN PEKER AÇIKLAMASI

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddaiaları hakkında da konuşan Bakan Soylu,  Peker'in karısının evinin aranmasına dair video görüntülerini yayınladı. İşte Süleyman Soylu'nun açıklamasının satır başları. 

Koruma Verilmesi İddiaları

Sedat Peker tarafından paylaşılan bir videoda kendisine koruma verildiğine dair bir iddiada bulunmuştu. Bakan Süleyman Soylu bu iddia hakkında kendisinden 1.5 yıl öncede koruma verildiğini ifade ederek kendi zamanında da koruma verildiğini söyledi. Soylu bu konuda "Benden 1,5 yıl önce koruma verilmiş, benim zamanımda da alındı" ifadelerine yer verdi. 

Peker'in Eşine Çocuklarına Silah Doğrultu İddiaları - Video Yayınladı

Peker tarafından dile getirilen bu iddialar Süleyman Soylu tarafından yalanlandı. Bakan Soylu bu iddialara dair arama görüntülerini yayınladı ve "Biz tecavüzcü değiliz, uyuşturucu kullanmadık. Demirden korkan trene binmez. Açsınlar videoyu izlesinler. Çocuğuna dediği gibi yapılmış mı yapılmamış mı? Karısının iç çamaşırına sığınan edepsiz" açıklamasında bulundu. 

Sedat Peker'i Kim Koruyor Sorusuna 

Süleyman Soylu bu konuda yaptığı açıklamasında "AK Parti iktidarının Türkiye'de başardığı ilk iş, Türkiye'de mafya siyasetinden kurtarmaktır. Uluslararası bir operasyon var, operasyonun nasıl yönetildiğini ifade ettim. Bu bir operasyondur, ve bu operasyon devam ediyor." dedi. 

Hadi ve Süleyman Özışık Arabulucuk İddiası

Bir diğer iddia olan arabuluculuk iddialarına dair de konuşan Süleyman Soylu bu konuda "Ben uzun zamandır organize suç örgütü liderinin hedefindeyim. Benle temas edebilmiş mi kimse? Yok. Biz herkesin hedefindeyiz. Bu iki gazeteciyi yıllardır tanırım, benim haberimin olması benim idam edilmem anlamına gelir. Keklemişler. Gitsin onlardan hesap sorsun. Benim haberim olması benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi, ifade edilebilir mi? Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklediyse, ayda hangi siyasetçiye 10 bin dolar gönderiyorsa ondan sorsun." açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@