Süleyman Soylu İstifa Edecek Mi? İlk Defa Yanıtladı! Sedat Peker'e Ne Dedi?

Süleyman Soylu, Sedat Peker hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Canlı yayın kapsamında yapmış olduğu konuşmasında kendisine yöneltilen yeni iddialara değinen Soylu, istifa edip etmeyeceğini yanıtladı.

Süleyman Soylu İstifa Edecek Mi? İlk Defa Yanıtladı! Sedat Peker'e Ne Dedi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisi hakkında ortaya attığı iddialara dair açıklamalarda bulundu. 

Habertürk TV'den Kübra Par'ın sunduğu programa konuk olan Süleyman Soylu tüm iddialara dair açıklamalarda bulundu. Kendisine soruların sorulara da yanıt veren Soylu, istifa konusuna dair çok önemli ifadeler kullandı. 

SEDAT PEKER'E NE DEDİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında Sedat Peker'in iddialarının yalan olduğunu söyledi. Neden bu açıklamaların yapıldığına dair değerlendirmelerde bulunan Süleyman Soylu devletin hedef alındığını söyledi. 

"İddiaları ve iftiraları tamamen boş olsa da devleti hedef alıyor. Türkiye'ye güya kendi adına bir vesayet ortaya koymaya çalışıyor, neredeyse herkese 'İpiniz elimde' diyor ve bir sessizlik hakim (…) 17-25 Aralık, 6-7 Ekim, 15 Temmuz bütün süreçleriyle Türkiye bir operasyona tabii tutuluyor. Türkiye'nin üzerine getirilmeye çalışılan tam da budur"

İSTİFA EDECEK Mİ?

Söz konusu iddiaların gündeme gelmesinin ardından görevinden istifa edebileceği iddialarına dair de açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, istifayı düşünmediğini bildirdi. 

Soylu, soruşturulmaların yürütülmesi için istifaları düşünüp düşünmediğine dair soruya "Hiç düşünmedim. Benim istifa edeceğim hiçbir hukuki dayanak yok" açıklamasında bulundu. 

AK PARTİ TARAFINDAN YALNIZ BIRAKILDI MI?

Program kapsamında kendisine sorulan sorulara yanıt veren Süleyman Soylu'ya bu süreçte AK Parti tarafından yalnız mı bırakıldığı sorusu yöneltildi. Soylu bu soruya kim diyor diyerek yanıt verdi ve yalnız bırakılmadığını ifade etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@