Süleyman Soylu'dan Sedat Peker'e Suç Duyurusu! Hakkımdaki İddiaları Araştırılsın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan kendisi hakkında iddialarda bulunan Sedat Peker'e suç duyurusu geldi. Bakan Süleyman Soylu ayrıca Sedat Peker'in kendisine yönelik iddiaların araştırılmasını istedi.

Süleyman Soylu'dan Sedat Peker'e Suç Duyurusu! Hakkımdaki İddiaları Araştırılsın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisi hakkında ki iddialarına yönelik suç duyurusunda bulundu. 

Avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunan Süleyman Soylu, k organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in gündeme getirdiği iddiaların araştırılmsaını istedi. Soylu, Peker hakkında ayrıca "hakaret ve iftira" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN SUÇ DUYURUSU

Süleyman Soylu tarafından yapılan başvuruda, Sedat Peker tarafından yayınlanan videolardaki ifadelerin iftira olduğu vurgulandı. Suç duyurusunda, videoda iddia edilen, DYP Genel Başkanlığı adaylığı sürecinde müvekkilimin kongre salonuna, teşkilat binalarına sokulmadığı, şüphelinin de o süreçte Süleyman Soylu'ya yardım ettiği, şüpheliye korumanın Süleyman Soylu tarafından verildiği gibi tüm iddiların araştırılması talep edildi. 

Ayrıca söz konusu açıklamada, Sedat Peker'in 2020 yılında yayınladığı başka bir videoda, Süleyman Soylu hakkında ki ifadelerine yer verildi. Peker o videosunda , "FETÖ üyelerinin dile getirdiği bazı iddiaların, yine bazı kesimlerce yapılan dedikoduların asılsız olduğunu 'Sayın İçişleri Bakanı beni kaçırmış. Bakan ile hayatımda bir kere yan yana gelmedik veya hiçbir özel dostluğu gerektirecek bir durum olmadı, tanımıyorum." demişti. 

ABD Yaptırımları Hatırlatıldı

Süleyman Soylu tarafından verilen suç duyurusu dosyasında ayrıca son dönemlerde düzenlenen başarılı terör operasyonları ve Soylu hakkında ABD tarafından alınan yaptırım kararlarına yer verildi.

"Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin İçişleri Bakanı olan, PKK, FETÖ, DHKP-C, DAEŞ ve diğer tüm terör örgütlerine, suç örgütlerine karşı teşkilatıyla birlikte amansız mücadele ettiği için sayısız hakaret, iftiraya ve saldırıya maruz kalan ve ABD tarafından hakkında iki kez kişisel yaptırım kararı alınan müvekkilim ile ilgili olarak belirli çevrelerden beslenen ve yalan üzerine kurgulanmış haberler bir süredir periyodik olarak servis edilmektedir."

Dilekçede Bir Diğer İfade

Süleyman Soylu'nun avukatı tarafından sunulan dilekçede ayrıca "Görüldüğü üzere son yıllarda organize suç örgütlerine yönelik yapılan etkili operasyonlar sonrasında bu kez mafya saldırısına, kurgusuna muhatap kalınmıştır." ifadelerine yer verildi. Sunulan dosya ile, Sedat Peker hakkında "hakaret ve iftira" suçlaması ile Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda da bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@