Sudanlı Bakan Karti Türkiye'ye Geliyor

ANKARA(ANKA) – Dışişleri Bakanlığı, Sudan Dışişleri Bakanı Mohammed Ali Ahmed Karti’nin 9-11 Nisan tarihlerinde Türkiye’ye bir çalışma ziyaretinde bulunacağını açıkladı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya gör

Haberler 08.04.2015, 22:15
Sudanlı Bakan Karti Türkiye'ye Geliyor

ANKARA(ANKA) – Dışişleri Bakanlığı, Sudan Dışişleri Bakanı Mohammed Ali Ahmed Karti’nin 9-11 Nisan tarihlerinde Türkiye’ye bir çalışma ziyaretinde bulunacağını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sudan Dışişleri Bakanı Mohammed Ali Ahmed Karti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun davetine icabetle 9-11 Nisan tarihlerinde Türkiye’ye bir çalışma ziyaretinde bulunacak.

Açıklamada, “Ziyaret vesilesiyle Sayın Bakanımızın Sudanlı karşıtıyla yapacağı görüşmelerde, geçmişe dayanan dostluk ve kardeşlik ilişkilerine sahip olduğumuz ve her alanda işbirliğimizi geliştirmeye önem verdiğimiz Sudan ile ikili ilişkilerimizin tüm yönleriyle ele alınması ve bölgesel ve uluslararası güncel meselelerde görüş teatisinde bulunulması planlanmaktadır” denildi.

Afrika’nın stratejik ortağı konumunda olan Türkiye’nin kıta ülkeleriyle son yıllarda gelişen ilişkilerinin ve artan ikili temaslarının yeni bir örneğini de teşkil edecek olan ziyaretin, Sudan ile ikili ilişkileri önümüzdeki dönemde daha da güçlenmesini sağlayacağının altı çizildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@