Stk'lardan Ve İş Dünyasından Ankara'daki Saldırıya Tepki

ANKARA(ANKA)- İstanbul Ticaret Odası (İTO), TÜSİAD, TOBB Başkanı Hisarcıklı...

Haberler 10.10.2015, 18:25
Stk'lardan Ve İş Dünyasından Ankara'daki Saldırıya Tepki

ANKARA(ANKA)- İstanbul Ticaret Odası (İTO), TÜSİAD, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve TZOBB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar Ankara'daki terör saldırısı üzerine açıklamalarda bulundu.

Çeşitli sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşları Ankara’da 86 kişinin hayatını kaybetmesine 186 kişinin de yaralanmasına neden olan terör saldırısı hakkında yazılı açıklama yaptı.

İTO Meclisi, Çalıştay Toplantısı için bulunduğu İzmir'de, Ankara'daki bombalı saldırı sonrası olağanüstü gündemle toplandı.

İTO Meclis Başkanlık Divanı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Saldırıda yaralanan vatandaşlarımızın bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Kaynağı, gerekçesi ne olursa olsun; nereden gelirse gelsin terörün her türlüsünü lanetliyoruz.”

 

-“SAĞDUYU KAYBETMEDEN DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKARAK”-

 

TÜSİAD ise terörün ve şiddetin Türkiye’nin üstüne çöktüğü bugünlerde Türkiye’nin başkentinde, merkezi bir yerde ve barışçıl bir halk buluşması sırasında böyle bir saldırının gerçekleştirilebilmiş olmasının vatandaşların can güvenliği adına endişe verici olduğunu ifade ederek, can güvenliğinin ve huzurunun tam olarak sağlanması yönünde gerekli tüm tedbirlerin gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Açıklamada, “Toplum olarak sağduyumuzu kaybetmeden, demokrasiye sahip çıkarak terörün amacına erişmesini engelleyeceğimize yürekten inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyı Türk iş dünyası adına şiddetle kınadığını ve lanetlediğini belirtti. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Hisarcıklıoğlu, “İnanıyoruz ki devletimiz bu saldırının faillerini en kısa sürede bulacak ve yargı önüne çıkaracaktır” dedi.

TZOBB Genel Başkanı Bayraktar ise “Saldırıları düzenleyenler şunu iyi bilmelidir ki milletimiz, bütün bu saldırılara rağmen, birlik ve beraberliğini koruyarak, asla yılmayacak, kanlı hesapları boşa çıkaracaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” açıklamasında bulundu. (ANKA)

(SER/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@