Star Medya'dan Açıklama: Ne Bomba Ne Tehditler Bizi Yolumuzdan Alıkoyamaz

Star Medya Grubuna bağlı 24 Televizyonu ve Star Gazetesi’nin bulunduğu binanın bahçesine öğle saatlerine MLKP bayrağı iliştirilmiş basınç tesirli bir bomba atıldı.

Haberler 24.07.2015, 17:30
Star Medya'dan Açıklama: Ne Bomba Ne Tehditler Bizi Yolumuzdan Alıkoyamaz

ANKARA(ANKA) – Star Medya Grubuna bağlı 24 Televizyonu ve Star Gazetesi’nin bulunduğu binanın bahçesine öğle saatlerine MLKP bayrağı iliştirilmiş basınç tesirli bir bomba atıldı.

İstanbul Basın Express yolunda bulunan Star gazetesi binasına teröristler tarafından zaman ayarlı bomba konuldu. Güvenlik görevlileri bombayı vardiya değişimi sırasında buldu. Star gazetesi binası girişine bomba konulduğu daha sonra polise bildirildi. MLKP bayrağıyla birlikte bırakılan ve zaman ayarlı olduğu tespit edilen basınç tesirli bomba güvenlik birimleri tarafından daha sonra imha edildi. Polis bombanın binaya nasıl konulduğunu tespit etmek için kamera görüntülerini elde etti ve geniş çaplı soruşturma açtı.

Olay üzerine Star Medya Grubu’ndan bir açıklama yapıldı. Gruba yönelik sistemli “Hedef Gösterme Çabaları”nın meyvesini verdiği belirtilen açıklamada, Star Medya Grubunun yemekhanesinin bulunduğu giriş katının hemen yanına saat 11.00’ de, dışarıdan atılmak suretiyle bırakılan bombanın öğle yemeğine gelen personeli hedef aldığı belirtildi. Bazı basın grupları ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da eleştirildi. Açıklama şöyle devam etti:

“Gerçekleri açıklamaktan, Türkiye üzerinde oynanan gayri milli oyunları deşifre etmekten bir an bile geri durmayan Star Medya’yı bomba ile susturmaya çalışan terör gruplarının bu çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.”

Star Medya Grubu Türkiye’nin gayri milli unsurlara teslim edilmesini hedefleyen her türlü hamlenin, karşısında Star Medya Grubunu bulacağını belirterek, “Ne bomba ne açık ya da gizli tehditler bizi ülke sevdasından, gayri milli projeleri deşifre etmekten ve bu yönde haber yapmaktan alıkoyamayacaktır” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@