Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik Ve Ziyaretlerle Kutlandı

ANKARA(ANKA) - Sosyal Güvenlik Haftası 11-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlik ve ziyaretlerle kutlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan,  Başkan Yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri hafta

Haberler 15.05.2015, 23:28
Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik Ve Ziyaretlerle Kutlandı

ANKARA(ANKA) - Sosyal Güvenlik Haftası 11-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlik ve ziyaretlerle kutlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan,  Başkan Yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri hafta kapsamında çeşitli derneklere ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) ziyaret den Yadigar Gökalp İlhan daha sonra Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ve Hak İşçi Sendikaları(Hak-İş) Konfederasyonu’nu ziyaret etti. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türkiye Kamu-Sen’e, bir diğer Başkan Yardımcısı Murat Yazıcı ise Türkiye Emekli Subaylar Derneği'ne (TESUD) hafta kapsamında ziyaretlerde bulundu.

Hafta boyunca devam eden ziyaretlerde dernek başkanları yapılan ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirirken, SGK ile sürekli uyum içinde çalışmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Bunun yanı sıra Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) yayınladığı kutlama mesajıyla başta SGK çalışanları olmak üzere tüm vatandaşların Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Sosyal Güvenlik Haftasının son gününde Memur Sendikaları Konfederasyonu’nu (MEMUR-SEN) ve Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün’ü ziyaret etti.

-“PERSONEL SAYIMIZI ARTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”-

SGK Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan ile Genel Müdürler Lütfi Aydin, Gökay Akcan ve Daire Başkanları Abdullah Kavaklı ile Hasip Çalışkan’ın yer aldığı ziyarette konuşan Başkan Gökalp İlhan SGK personelinin mutlu ve memnun bir şekilde çalışabilmeleri için her türlü çabayı sarf ettiklerini belirtti.  İlhan, personelin memnuniyetin yanında vatandaşa iyi hizmet sağlamanın da kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Vatandaşa daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için sürekli, personel sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Hizmeti vatandaşın ayağına götürebilmek için ülkenin hemen hemen her yerine Sosyal Güvenlik Merkezleri açtık, bunları açmamızın amacı vatandaşın daha rahat ve huzur içinde yorulmadan işlemlerini yapabilmelerini sağlamaktır” dedi.

-“TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ”-

Daha sonra Gökalp İlhan ve beraberindeki heyet Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün’ü ziyaret etti. İlhan, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bütçesel büyüklüğüne bakıldığında bütçenin üçte ikisinin emekli maaşlarının ödenmesine ayrıldığını ifade ederek, “SGK’nın en önemli paydaşı emeklilerdir. Biz tüm paydaşlarımızla konuşuyor, fikirlerini alıyoruz” dedi.

-“TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ”-

SGK Başkan Yardımcısı Murat Yazıcı, Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Emekli Subaylar Derneği’ni (TESUD) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yazıcı, her konuda hizmet kalitesini artırmaya çalıştıklarını ve hizmeti vatandaşın ayağına götürmenin temel hedefleri olduğunu söyledi. Yazıcı, sosyal güvenlik haftasının temel amacının vatandaşla ve sosyal taraflarla bir araya gelerek onların sorun ve önerilerini dinlemek olduğunu ifade etti. Yazıcı, konuşmasının devamında, “Vatandaşı memnun etmek için çalışmalarımız aralıksız sürmektedir. Bunun için mevzuat ve teknik anlamda da çalışmalarımız devam etmektedir. Tüm bu çalışmaları anlatmak için sosyal güvenlik haftası büyük bir fırsattır” dedi. (ANKA)

(MLT/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@