Sonunda bu da oldu yeni banknotlara Erdoğan Fotoğrafı...

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın, göreve gelmesinde önemli katkısı bulunan Cumhurbaşkanı'na 'jest' yapmaya hazırlandığı iddia edildi.

Haberler 01.05.2016, 00:34
Sonunda bu da oldu yeni banknotlara Erdoğan Fotoğrafı...
Nokta Dergisi - Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Murat Çetinkaya'nın göreve gelmesinde önemli katkısı bulunan Cumhurbaşkanına "jest" yapmaya hazırlandığı öne sürüldü. Buna göre Çetinkaya henüz ortada ne başkanlık sistemi ne de başkan varken, kâğıt paralara "Başkan Erdoğan" resmi koydurmaya hazırlanıyor. Çetinkaya'nın bu konuda eskiz çalışması yapılması talimatı verdiği iddia edildi.

ERDOĞAN FOTOĞRAFLI, YENİ BAŞKAN İMZALI

Tedavüldeki kâğıt banknotlarda eski başkanların imzaları mevcut. Banknotların bir kısmında Durmuş Yılmaz'ın imzası yer alırken, Yılmaz sonrası basılan paralarda da Erdem Başcı'nın imzası var. Yeni basılacak paralarda bu imzalar da değişecek ve Murat Çetinkaya'nın imzası yer alacak.

Çetinkaya'nın bu girişime Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yiğit Bulut'un "Zamanında İnönü de banknotlara kendi resmini bastırmıştı" sözlerinden hareketle yönelmiş olabileceği belirtiliyor. İsmet İnönü'nün fotoğrafının yer aldığı paralar 1940 yılında İkinci Emisyon (E2) Grubu banknotların içerisinde tedavüle çıkartılmıştı. 76 yıl önce Türk Lirası üzerine İnönü'nün fotoğrafının basılmasını AKP'li siyasetçilerin her fırsatta sert bir dille eleştirdiği biliniyor.
Yorumlar (2)
mert ethem 5 yıl önce
biz de gümüşle ödeme yaparız :P
m.ali esgil 5 yıl önce
cumhurbaşkanımızın resmini paralara basalım, cumhurbaşkanımız dünya lideridir. kim kocunuyorsa koçunsun, Yüce Rabbım Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin,
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@