Son Yılların En Sert Kışı Kapıyı Aralıyor! Kar Bastıracak, Fırtına Kopacak!

Türkiye'de bu gece yarısından itibaren çok sert bir soğuk hava dalgası etkili olmaya başlayacak. Hava sıcaklıkları başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde 15 ila 20 derece arasında düşecek. Kar yağışları ne zaman başlayacak?

Son Yılların En Sert Kışı Kapıyı Aralıyor! Kar Bastıracak, Fırtına Kopacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verdiği bilgilere göre Türkiye'de çok sert geçecek kış şartlarına bu gece yarısından itibaren başlayacak. Kar yağışlarının günlerce süreceği bildirilirken hava sıcaklıkları da oldukça düşecek.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK, KAR BASTIRACAK!

İstanbul'da bu gece yarısından itibaren 15 derece hava sıcaklığı düşüşü meydana gelecek. Yarından itibaren yoğun bir yağmur yağışı meydana gelecek ve bu yağışlar Pazar gününden itibaren ise kar yağışı şeklinde dönecek. Tüm yurdu çeşitli oranlarda etkileyecek olan soğuk hava dalgası etkisini ay sonuna kadar devam ettirecek.

SON YILLARIN EN SERT KIŞI!

Son yılların en sert kışının yaşanması beklenirken kar yağışlarının bölge bölge çok şiddetli olacağı bildirildi. Marmara'nın kuzeyi ve doğusu, Karadeniz'in batısı ve ortası ile Ege kıyılarında yoğun kar yağışları günlerce etkili olacak. Diğer bölgeler de bu yeni soğuk hava dalgasından etkilenecek. Sıcaklıkların düşüşü yerel kar yağışlarını beraberinde getirecek.

GÜNLERCE SÜRECEK!

Günlerce devam edecek olan soğuk hava sistemi yurt genelinde insanların hayatını zorlaştıracak. Geçmişte çok sert geçen ve hala daha unutulmayan kış mevsimlerinden birisi olmaya aday bu yeni hava sistemi bu gece yarısından itibaren etkisini göstermeye başlayacak.

KAR YAĞIŞI BERABERİNDE FIRTINA GETİRECEK!

Şubat ayı sonuna kadar devam etmesi beklenen kar yağışlarının sürekli olmayacağı ve aralıklarla meydana geleceği belirtildi. Soğuk hava dalgasının tek sonucu kar yağışı olmayacak. Aynı zamanda çok sert rüzgarlara da neden olacağı bildirildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@