Son Video ve CHP'den Gelen İddia Sonrası Süleyman Soylu'dan Sedat Peker Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker tarafından yayımlanan son videonun ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu konuşmasında çok şaşkın olduğunu ve bunların bir tuzak olduğunu ifade etti.

Son Video ve CHP'den Gelen İddia Sonrası Süleyman Soylu'dan Sedat Peker Açıklaması

Suç örgütü lideri olmak soruşturması kapsamında hakkında arama kararı olan Sedat Peker, sosyal medya üzerinden video paylaşımlarına devam ediyor. Son günlerde dile getirilen arabuluculuk iddialarına dair bir video yayınlayan Peker'in ardından Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. 

ARABULUCULUK İDDİASI GELMİŞTİ

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilgili son günlerde CHP kanadından bir iddia gündeme gelmişti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu-Sedat Peker arasında Hadi Özışık’ın arabuluculuk yaptığını öne sürmüştü. Oldukça konuşulan bu iddiaların hemen ardından ise Hadi Özışık bir açıklamada bulundu. Özışık “Aracılık yaptıysam namussuzum, şerefsizim, haysiyetsizim, alçağım” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından Peker bir video görüntüsü daha yayınladı. Peker videosunda Hadi Özışık’la yaptığı iki görüşmeyi yayınladı. 

Görüntülerle birlikte birde kısa açıklama yapan Peker “Hadi Özışık-Süleyman Özışık kardeşler en yakınları olan Süleyman Soylu’yla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar, söyleyen şerefsizdir demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem. Anlatımlarımda ismi geçen herkesi uyarıyorum. Beni yalanlamayın, herkesi rezil ederim. Adam gibi dik duracağız. Yoksa yerle yeksan ederim!” dedi. 

SÜLEYMAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Superhaber TV sitesinden Cengiz Er'in programına konuk oldu. Burada hakkında ortaya atılan iddialara değinen İçişleri Bakanı Süleyman konuşmasının başında Hadi ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. 

Yaşanan durum karşısında şaşkın olduğunu ifade eden Bakan Süleyman Soylu, Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıyorum. Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım, dedi.

Katıldığı program kapsamıdna yaptığı açıklamalarında ayrıca Sedat Peker’le hayatımda hiç tanışmadığını ifade eden Süleyman Soylu, gerçekleştirildiği iddia edilen arabuluculuk ziyaretinin hiç yaşanmadığını, Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüğünü söyledi. 

Süleyman Soylu konuşmasına "Bana bir kumpas kuruldu. Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideriyle bana tuzak ve tezgah kurdular. Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım." sözleri ile devam ederken ayrıca PKK’yla, terör örgütleriyle, çetelerle bu kadar mücadele veriyoruz. Keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim, dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@