Son Miting (1): Davutoğlu Chp, Hdp Ve Mhp Seçmenine 'bize Önyargıyla Bakmayın' Dedi

-Son seçim mitinginde konuşan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran’dan sonra Suruç’ta DAİ...

Haberler 31.10.2015, 17:00
Son Miting (1): Davutoğlu Chp, Hdp Ve Mhp Seçmenine 'bize Önyargıyla Bakmayın' Dedi

-Son seçim mitinginde konuşan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran’dan sonra Suruç’ta DAİŞ, Ceylan Pınar’da PKK, şehirlerimizde DHKPC harekete geçti. Biz onlara karşı bir an bile duraksamadan huzur ve demokrasi operasyonunu yaptık ancak MHP ve CHP’yi yanımızda göremedik’’ dedi.

ANKARA(ANKA) - AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu,  seçim yasaklarından önce son seçim mitingini Ankara Sincan’da yaptı. Davutoğlu mitingde yaptığı konuşmada CHP, MHP ve HDP seçmenine de çağrıda bulunarak oy istedi, "Bize önyargıyla bakmayın" dedi.

-DEMOKRASİ BAYRAMI-

Davutoğlu konuşmasında şunları kaydetti:

“Türkiye’nin hem bugünü hem geleceği için çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Bugün arife, yarın demokrasi bayramını kutluyoruz. Yarın akşam inşallah balkondan demokrasi şölenini kutlayacağız. Bu karar inanıyorum sizlerle 13 yılda yazdığımız destanı n devamı için yeni bir ak sayfa olacak. Son bir aydır şehir şehir dolaşarak Ak Parti’nin büyük projelerini anlatıyoruz. Elbette bütün şehirlerimize gitmek isterdik. 7 Haziran seçimlerinde gitmiştik ancak bu sefer vakit dardı. Buna rağmen şartları zorlayarak gidebileceğimiz tüm şehirlere gittik.

Diğer partiler meydanları terk etti ama biz yapmadık çünkü bizim hep birlikte bozacağımız oyunlar hep birlikte kuracağımız bir Türkiye var. Biz bu meydanlara yalnızca oy istemeye gelmedik. İşte bu meydanda Türk var Zaza var Alevi var Kürt var. Ama her şeyden önce bu meydanda Türkiye’nin yüreği var. Biz meydanları terk etmedik çünkü biz milletimiz yalnız bırakmak istemedik. Diyarbakır’da da aynı hissiyatı gördük İzmir’de de Erzurum’da da…

-“7 HAZİRANDAN SONRA HAİNLER HAREKETE GEÇTİ’’-

7 Haziran’dan sonra yaşananları Türkiye üzerinde yapılmak istenen ameliyatları gördünüz. Siyasi partilerin bu mühendislikler karşısında ne yaptığını da gördünüz. Bir tarafta hiçbir zaman bu millete güvenmeyen inanmayanlar var diğer tarafta biz varız. Bir tarafta milletin verdiği görevden kaçanlar, diğer tarafta milleri baş tacı edenler var. Bir tarafta terörle arasına mesafe koyamayanlar var diğer tarafta hangi kökten gelirse gelsin terörün her türlüsüne karşı gece gündüz savaşanlar var.

7 Hazirandan sonra Suruç’ta DAİŞ, Ceylan Pınar’da PKK, şehirlerimizde DHKPC harekete geçti. Biz onlara karşı bir an bile duraksamadan huzur ve demokrasi operasyonunu yaptık ancak MHP ve CHP’yi yanımızda göremedik.  AKP bu milletin dirliğini, birliği temsil ediyor. AKP 81 vilayetimizin 78 milyon insanımızı temsil ediyor. 7 Haziran sonrasında MHP CHP milletin derdine derman olamayacaklarını gösterdiler. Terör saldırıları oldu bunlar teröristleri bırakıp devleti suçladılar. Bir kere daha anlaşıldı ki Türkiye’nin yegane umudu Ak Partidir. İnanıyorum ki 1 Kasım AKP için yeni bir zafer günü olacak.

“-HANGİ PARTİYE OY VERMEYE GİDERSENİZ GİDİN SANDIKLARA GÜVEN İÇİNDE GİDİN’’-

Bizim milletimiz basiretlidir. Doğruyu yanlıştan, akı karadan ayırır. Seçime, sandığa millet iradesinin tecellisine 24 saatten az kaldı. Yarın Türkiye sadece partiler arasında seçim yapmayacak, Türkiye’nin geleceğinde tarihi bir kararın eşiğindeyiz. Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum güven içinde sandıklara gidin. Hangi partiye oy vermeye giderseniz gidin. Türkiye artık karanlık odalardan yönete bilinen bir parti değil.

-“CHPYE OY VEREN VATANDAŞLAR, AK PARTİ’YE BİR KEZ DE ÖNYARGISIZ BAKIN’’-

Tüm Türkiye’de AKP seçmenlerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Yarın büyük bir katılımla sandıklara gidiniz. Hiçbir provokasyona kapılmadan oylarınızı verin sandıkları doldurun. Kazanımlarımıza geleceğimize sahip çıkın. CHP’li seçmenler 7 Haziranda bir seçim yaptınız. Perşembe günü Cumhuriyetin 92. Yılını kutladık. Elinizi vicdanınıza koyun ona göre bir seçim yapın. Cumhuriyetin yükseltilmesine en fazla kimin katkıda bulunduğunu düşünün, 12 Eylül şartlarıyla bugünü mukayese edin. AK Parti'ye bir kez de ön yargısız bakın.

-“TÜRKİYE’Yİ NAMERDE TESLİM EDENLERLE TÜRKİYE’Yİ YÜCELTENLERLE FARKI GÖRÜN’’-

MHP’ye oy vermiş seçmenlere de sesleniyorum ülke terör tehdidiyle karşı karşıya kaldığında o tehlike karşısında kimin elin taşın altına koyduğunu kimin kaçtığın biliyorsunuz.  Sizler terörle mücadelede yalnız bırakıldığımızı biliyorsunuz. Hurda tankları hibe alan bir Türkiye’den kendi uydusunu gönderen bir Türkiye doğdu. Bir daha düşünün Türkiye’yi namerde teslim edenlerle Türkiye’yi yüceltenlerle farkı görün.

HDP’ye oy veren seçmenlerimize de sesleniyorum, sizler 7 Haziranda HDP’nin Türkiye partisi olması için terörün zayıflaması için HDP’yi tercih ettiniz belki. Sonra HDP’nin terörle arasına mesafe koyamadığını Türkiyeleşemediğini siz de gördünüz. Ceylanpınar’da iki yiğit polisimizin alçakça öldürülmesi, Suruç’ta DAİŞ tarafından vatandaşlarımızın öldürülmesi sadece terör örgütüne karşıdır. Vatandaşlarımızı kucaklamaya, terör örgütünü de bu topraklardan silemeye hazırız.

-“ANAYASA KİTAPÇIĞININ FIRLATILDIĞI O GÜNLER GERİ GELMEYECEK’’-

Böyle zor bir dönemde Yarın sandık başına giderken Türkiye’nin güçlü bir iktidarla ancak bu sorunların üstesinden geleceğini düşünerek oy kullanmanızı istiyorum. Türkiye’nin bu kader seçiminde oylarınızla damganızı vurun. Bu ülke aciz siyasetçiden çok çekti. Sakarya’da deprem olduğunda oraya ulaşamayan aciz yöneticilerden çok çekti. 28 Şubat sürecinin ne olduğunu en iyi Sincan bilir darbe senaryolarını en iyi Ankara bilir. Milli iradeye karşı tankların yürüdüğü günü en iyi Ankara bilir. Bir daha bu sokaklardan tanklar yürümesine hiçbir zaman izin vermeyeceğiz,  yaşatmayacağız, yaşatılmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. İthal fikirlerle ithal tanklar olmayacak. Demokrasiye saygısı olmayanlar Türkiye’nin üstüne kabus gibi çöktüler. Milleti yarasalara benzetenler insan içine çıkamayacak hale geldi. 3 Kasım 2002’de AKP ile o karanlık süreç son buldu. Anayasa kitapçığının fırlatıldığı o günler geri gelmeyecek, İMF memurların halka sefalet çektirdiği o günler gelmeyecek.’’ (ANKA/DEVAM)

(TB/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@