Son Dakika...bir Terörist Daha Etkisiz Hale Getirildi

ANKARA(ANKA) – Diyarbakır Dicle’de dün etkisiz hale getirilen üç teröriste ek ...

Haberler 07.11.2015, 13:25
Son Dakika...bir Terörist Daha Etkisiz Hale Getirildi

ANKARA(ANKA) – Diyarbakır Dicle’de dün etkisiz hale getirilen üç teröriste ek olarak bir teröristin daha etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün Diyarbakır Dicle’de yapılan operasyon neticesinde 6 Kasım 2015 tarihinde etkisiz hale getirilen üç teröriste ilave olarak, bir terörist daha etkisiz hale getirildi. Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler ve işbirlikçileri tarafından örgütsel faaliyet amacıyla kullanılan yasadışı yapılar yıkıldı, 13 El Yapımı Patlayıcı imha edildi, bir M-16 piyade tüfeği, 76 M-16 piyade tüfeği fişeği ve muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Siirt Merkez - Görendoruk’ta yapılan operasyonda, tespit edilen bir mağara içerisinde bir adet MG-3 makineli tüfeği, dört adet boş ceset torbası, üç adet boş piknik tüpü, bir miktar gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Hakkâri Şemdinli’de yol kontrolü esnasında bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alındı.

Şırnak’ta yapılan operasyon neticesinde bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Beş El Yapımı Patlayıcı imha edildi, tespit edilen sekiz mağara içerisinde; 200 Doçka mühimmatı, iki Hilti, bir demir testere, dokuz battaniye, yedi met, üç soğuk iklim parkası, muhtelif tıbbi ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler ve işbirlikçileri tarafından örgütsel faaliyet amacıyla kullanılan yasadışı yapılar yıkıldı.

5 Kasım’da ise Hakkâri Yüksekova’da devam eden operasyonda, bulunan iki mağara’da tüp ve çok sayıda mühimmat bulundu. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@