Son Dakika Üst Üste Depremler! İzmir'de 4 Dakika Aralıkla 2 Şiddetli Deprem

AFAD Başkanlığı tarafından yayımlanan son açıklamasında İzmir'de üst üste iki deprem olduğu duyuruldu. Depremlere dair ilk açıklamalar ve son gelişmeler haberimizde.

Son Dakika Üst Üste Depremler! İzmir'de 4 Dakika Aralıkla 2 Şiddetli Deprem

İzmir'de deprem medyana geldi. AFAD Başkanlığı ve Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son dakika açıklamalarda, kentte yakın zamanlarda iki depremin meydana geldiği duyuruldu. İki depremin şiddeti birbirine yakın ölçüldü.

İZMİR'DE ÜST ÜSTE 2 DEPREM 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'in Menderes ilçesinde 4,3 ve 4,2 büyüklüğünde iki ayrı deprem meydana geldiğini bildirdi. AFAD Başkanlığı'nın resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılan bilgilendirme açıklamalarında ilk depremin 14.14 sularında oluştuğu bildirildi. İlk depremin şiddeti 4.3 olarak ölçüldü. Merkez üssü İzmir olan depremin yerin 10,68 kilometre derinlikte kaydedilği açıklandı. 

4 Dakika Sonra İkinci Deprem

İzmir'de yaşanan ikinci depreme dair ise Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yeni bir açıklamada bulundu. 

İlk depremden 4 dakika sonra ikinci bir deprem yaşandığını duyuan AFAD Başkanlığı ikinci depremin şiddetini ise 4.2 olarak açıkladı. Merkez üssü yine İzmir olan ikinci depremin ise yerin yaklaşık 13 kilometre derinliğinde meydana geldiği açıklandı. 

İLK BELİRLEMELERE GÖRE

Kentte yaşanan depremin ardından vatandaşlar endişe dolu anlar yaşarken ilk belirlemede can veya mal kaybının olmadığı duyuruldu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@