Son Dakika... Tsk 4 Teröristin Etkisiz Hale Getirildiğini Bildirdi

ANKARA(ANKA) – Yüksekova’da devam eden operasyonlar sırasında dört bölücü terörist etkisiz hale getirildi.

Haberler 04.11.2015, 13:00
Son Dakika... Tsk 4 Teröristin Etkisiz Hale Getirildiğini Bildirdi

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün Hakkâri Yüksekova’da devam eden operasyonda, dört Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist ölü olarak ele geçirildi, bölgede yapılan aramada bir Biksi Makineli Tüfeği ve 250 Biksi Makineli Tüfeği fişeği, üç Kaleşnikof Piyade Tüfeği, iki el bombası, bir telsiz ve bir uyku tulumu bulundu.

Dün ayrıca Dağlıca ve Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist mevzii, mağara, sığınak ve barınma alanlarına yönelik olarak icra edilen hava harekâtı sonucunda toplam 16 hedef imha edildi.

Hakkâri Çukurca’da Bölücü Terör Örgütünden kaçan iki terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Mardin Nusaybin’de 10, Kars Digor’da üç olmak üzere toplam 13 işbirlikçi, icra edilen operasyonlarda Bölücü Terör Örgütüne “Yardım ve Yataklık Yapmak” suçundan gözaltına alındı.

Kars Sarıkamış’ta icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütü tarafından kullanılan sığınakta, iki büyük tüp ve üç plastik bidon içerisinde yerleştirilmiş, patlamaya hazır vaziyette toplam 150 kilogram El Yapımı Patlayıcı, altı elektrikli fünye, 400 metre uzunluğunda dört top kablo, bir akü, beş büyük pil, bir çift araç plakası, çeşitli cins ve miktarda gıda, yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirildi.

Şırnak Merkez’de bir, Batman Sason’da bir, Hakkâri Şemdinli’de bir olmak üzere toplam üç el yapımı patlayıcı, yapılan yol kontrol faaliyetleri esnasında bulunarak imha edildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@