Son Dakika… Son Dakika… Hakkari'de İki Şehit Bir Yaralı Var 15 Terörist Öldürüldü

-Güvenlik güçleri bugün Yüksekova’da meydana gelen çatışmalarda 15 bölücü teröristi öldürdü.

Haberler 04.11.2015, 15:10
Son Dakika… Son Dakika… Hakkari'de İki Şehit Bir Yaralı Var 15 Terörist Öldürüldü

ANKARA(ANKA) – Güvenlik güçlerinin dün Dağlıca bölgesinde yapılan hava harekâtından sonra bölgeyi terketme imkânı bulamayan ve küçük gruplar halinde dolaşan bölücü teröristlere karşı düzenlediği operasyonda şu ana değin 15 terörist öldürüldü.

TSK’nın internet sitesinde verilen bilgiye göre bugün Hakkâri’nin Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında iki asker şehit oldu. Bir asker ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. TSK bölgedeki durumla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“04 Kasım 2015 tarihinde, Hakkâri/Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; bir kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

03 Kasım 2015 tarihinde Dağlıca bölgesine yapılan hava harekâtını müteakip, bölgeyi terk etme imkânı bulamayan ve küçük gruplar halinde dolaşan Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyon halen devam etmekte olup, şu ana kadar 15 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.” (ANKA)
(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@