Son Dakika OHAL 3 ay daha uzatıldı

OHAL'in 3 ay daha uzatılmasını öngeren tasarı Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Haberler 04.01.2017, 01:26 04.01.2017, 01:34
Son Dakika OHAL 3 ay daha uzatıldı

OHAL’in üç ay uzatılmasını öngören tezkere ilgili Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulu’nda olağanüstü hâlin (OHAL) uzatılması hakkında açıklamalarda bulundu.‘FETÖ'nün henüz devletten temizlendiğini söyleyen Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:

"Henüz FETÖ'nün devletten arındırılması bitmemiştir. Arındırma sağlanana kadar OHAL devam edecek."

CHP'li Vekil Okan Gayrancıoğlu sosyal medya hesabında OHAL'in uzatılmasına tepki gösterdi. Gaytancıoğlu şunları kaydetti:

Saat 01.15 Halen Meclisteyiz. OHAL'i uzatma belgesinde sözü edilen tarihte MGK toplantısı yapılmadığı halde yapılmış gibi gösterildiği ortaya çıktı. Buna rağmen AKP ve MHP'nin oylarıyla OHAL 3 ay daha uzatıldı. Türkiye'de bu gidişle "olağan hal" olağanüstü olacak. 

Laiklik isteyen ve laikliğe vurgu yapan gençlerin tutuklandığı iktidarın demokratik, çağdaş ve laik muhalefeti susturmayı kafaya koyduğu şu ortam da OHAL'in uzatılması sivil diktanın devamından başka bir şey değildir.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
tc 3 yıl önce
CHP ile aynı düşüneceğimi hayal bile edemezdim. FETÖden devlet temizlenecek. Nasıl biliyor musunuz. Banka asya da hesabı olanı atınca. Sevsinler sizin fetö temizliğinizi. Adaletini ve kalkınmasını kaybetmiş benim eski partime kaldık. Böyle devam ederlerse anavatan partisi olmaya mahkumlar
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@