Son Dakika: Mersin Mezitli'de polisevinde patlama oldu! Bir polisimiz şehit, dört kişi yaralı

Gelen bir son dakika bilgisine göre Mersin Mezitli'de bir polisevinde patlama olduğu duyuruldu.

Son Dakika: Mersin Mezitli'de polisevinde patlama oldu! Bir polisimiz şehit, dört kişi yaralı

Gelen bir son dakika bilgisine göre Mersin Mezitli Tece Mahallesinde bir polisevinde patlama olduğu duyuruldu. Gelen bilgilere göre iki polis memurunun yaralandığı bildirildi. Herhangi bir can kaybı bulunmazken patlamanın neyden meydana geldiği bilinmiyor.

Polisevine yapılan silahlı saldırıda 2 polis yaralanırken, ikinci bir bomba düzeneğinin bulunarak kontrollü şekilde patlatıldığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığı tarafından gelen açıklama ile birlikte bir kişinin de silahı ile birlikte yakalandığı bildirildi.

Bir özel hastanede acil 0Rh+ kan ihtiyacı olduğu belirtilirken iki kez patlama olduğu ve siren seslerinin uzun süre susmadığı bildirildi.

Gelen yeni bir bilgiye göre ise 1 canlı bomba, 1 araç ve 1 düzenek olmak üzere 3 ayrı bomba ile saldırı yapıldığı iddia edildi.

Vatandaş kameralarına yansıyan görüntüler ise sosyal medya platformlarında hızla yayıldı;

İçişleri Bakanlığı ise konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılmış olan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Mersin'in Mezitli ilçesindeki Polisevine saat 23.00 sularında kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlenmiş, çıkan çatışmada 2 Polisimiz yaralanmıştır.

Ayrıca Polisevinin uzağına bırakılan bir bomba düzeneği de bomba imha ekibi tarafından kontrollü bir şekilde patlatılmıştır.

Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen bir şüpheli, silahıyla birlikte gözaltına alınmıştır.

Saldırıyı düzenleyenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir."

Olayın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yerine intikal etti. İçişleri Bakanı olay yerinden açıklamalar yaptı. Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi;

"Başımız sağ olsun. Akşam 22.42 civarında Mersin Mezitli'de bulunan Polisevimize bir terör saldırısı yapıldı. Akabinde İl Emniyet Müdürümüzle hemen temas ettik ve burada olayın nasıl cereyan ettiği konusunda ilk bilgileri almış olduk. 2 kadın terörist çantalarıyla birlikte anlaşılıyor ki daha önce tespit ettikleri bir şekilde hemen orada polisin nöbet tuttuğu kulübeye yönelerek ateş ediyorlar.

Orada bir çatışma çıkıyor. Çatışma devam ederken hemen bu bölgeye yakın 4 bekçi arkadaşımız bir araçla acil bir şekilde intikal ettikten sonra 2 terörist ile birlikte onlar da çatışmaya giriyorlar ve 2 kadın terörist bu çatışmalar esnasında yaralanıyor. Ardından çatışma devam ederken 2 ayrı patlama sesi geliyor. 2 ayrı patlama sesi de kendi sırtlarına koymuş oldukları patlayıcı.

Yaralanınca kaçamayacaklarını anlayınca kendilerini patlatıyorlar. Bu esnada bir polis memuru arkadaşımız ağır yaralanıyor, ötekisi de yaralanıyor. Bir polis memurumuzun yarası ağır değildi. Ağır yaralı olan polisimizi hastaneye getiriyorlar ama maalesef kurtaramıyorlar ve şehit oluyor. Diğer arkadaşımızın hayati tehlikesi yok ve ameliyatını oldu.

Bir sivil vatandaşımız da balkonda otururken bir kurşun da ona isabet ediyor ama şükür onun da hayati tehlikesi yok. 2 kişi de sivil vatandaşlardan patlama dolayısıyla yüksekten atlıyorlar. Herhangi bir şeyleri yok. 1 evladımız şehit oldu, Allah rahmet eylesin. Şehitler tepesinin yeri oldu, yiğidi oldu"

Örgüt üyesi olduğu tespit edilen terör eylemcileri ile ilgili çalışmalar yürütülüyor.