Son Dakika! İzmir Dikili'de Orta Şiddetli Deprem Panik Yarattı!

İzmir'de son dönemlerde sayısı artan orta şiddetli depremler devam ediyor. Bugün saat 11:45'te İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında bir deprem meydana geldi.

Son Dakika! İzmir Dikili'de Orta Şiddetli Deprem Panik Yarattı!

Türkiye deprem gerçeği ile yüzleşmeye devam ediyor. İzmir'de son dönemlerde artan orta şiddetli depremlere bir yenisi daha eklendi.

İZMİR DİKİLİ AÇIKLARINDA DEPREM!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında saat 11:45'te bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü ise Ege Denizi olarak açıklandı. Depremin derinliği de 6.97 km olarak bildirilirken şiddeti 4.0 olarak bildirildi.

VATANDAŞ TEDİRGİN OLDU!

Meydana gelen deprem İzmir'in tüm ilçelerinde hissedildi. Son dönelerde depremler nedeniyle tedirgin olan İzmir halkı yaşanan deprem nedeniyle evlerini terketmeyi tercih ettiler. Uzmanlar İzmir için bu depremlerin normal olduğunu ve bir süre daha devam edeceğini belirtirken yıkıcı etkisi olan bir depremin gerçekleşme ihtimalinin çok zayıf olduğunu belirttiler.

CAN VE MAL KAYBI YOK!

Öte yandan İzmir Dikili'de gerçekleşen depremin ardından İzmir Valiliği'ne bildirilen olumsuz bir durumun olmadığı ifade edildi. İzmir Valiliği ilgili birimleri tedbiren hazır olarak beklettiklerini açıkladı. Vatandaşların panik yapmamaları gerektiği belirtilirken evlerine huzur içerisinde girebilecekleri vurgulandı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@