Son Dakika! Fahrettin Koca Yayımladı! İşte Yasakların Kalkacağı Mavi, Sarı, Turuncu, Kırmızı Şehirler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısının hemen ardından yapmış olduğu konuşmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni haritayı açıkladı. Vaka sayılarının en az ve en çok olduğu gösteren haritada hangi şehirlerde yasakların kalkacağı, hangi şehirlerde devam edeceği belli oldu.

Son Dakika! Fahrettin Koca Yayımladı! İşte Yasakların Kalkacağı Mavi, Sarı, Turuncu, Kırmızı Şehirler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın merakla beklenen kabine toplantısı sonrası konuşması tamamlandı.Konuşmasının başında gündem ve ekonomi başlıklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, koronavirüs salgınında sürecin nasıl devam edeceğini açıkladı. Konuşmasında, yasakların kaldırılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan paylaşım geldi. SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'DAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI PAYLAŞIMCumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının sona ermesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yasaklara ilişkin yeni tabloyu yayımladı. Kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Koca, az riskli, orta riskli, riskli ve çok riskli illeri gösteren haritayı ilan etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra ilan edilen o şehirler. 

Mavi Renkli Şehirler: En az riskli vaka sayısı düşük olan iller.Sarı Renkli Şehirler: Orta riskli şehirler, vaka sayıları 100 binde 10 ile 25 arasında olan iller. Turuncu Renkli Şehirler: Yüksek riskli şehirler, vaka oranları yüksek olan iller.Kırmızı Renkli Şehirler: Vaka sayısı çok yüksek olup ek tedbirlerin alınması muhtemel şehirler.Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında salgında uygulanacak tedbirlerin durumunu vatandaşların kendilerinin belirleyeceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha devam edecek. Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sürecek." ifadelerini kullandı. Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@