Son Dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabine Toplantısında Duyurulacak Normalleşme Pazartesi Başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan kontrollü normalleşme konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan mayıs sonuna kadar kontrollü normalleşme uygulanacağını yeni sürecin Pazartesi başlayacağını ifade etti.

Son Dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabine Toplantısında Duyurulacak Normalleşme Pazartesi Başlıyor

Cuma namazına giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, namaz çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında yeni sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgi verirken ilk normalleşme aşamasının nasıl olacağını açıkladı. 

İLK NORMALLEŞME AŞAMASI BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında tam kapanma sürecinde uygulanan tedbir önlemleri kapsamında elde edilen başarıya değindi. Günlük vaka sayılarının, ağır hasta sayılarının ve vefat sayılarının çok belirgin oranda düştüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sürecin başlayacağinı duyurdu. 

Kabine Toplantısı Sonrası Açıklanacak

Yeni normalleşme döneminin kabine toplantısı sonrası açıklanacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürece ve yeni dönem tedbirlerine dair konuşması şöyle.

"Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz. Bu konudaki detayları kabine toplantımızın ardından milletimizle paylaşacağız. Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayı itibariyle tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını ise vatandaşlara bir duyuruda bulunarak tamamladı. Salgının Türkiye'ye ilk geldiği günden itibaren uygulanan tüm tedbirlerin amacının 84 milyon vatandaşımızın her birinin sağlığını, hayatını, geleceğini korumak olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan mecbur olunmayan hiçbir tedbirin uygulanmayacağını söyledi. 

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçeklştirilecek önümüzdeki kabine toplantısının bayramdan hemen sonra yapılması bekleniyor. Kabine Toplantısı için öne çıkan tarih ise 17 Mayıs Pazartesi günü. 

Kabine toplantısının öğleden sonra saat 15.00 ile 15.30 sularında toplanması bekleniyor. En az 2 buçuk saat sürmesi beklenen toplantıya dair kararların ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs Pazartesi akşam saat 19.00'da ilan edilmesi tahmin ediliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@