Son Dakika..! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Normalleşme Açıklaması Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanma sürecinin sonrasına ilişkin ilk açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki günlerde normalleşme takviminin açıklanacağını bildirdi.

Son Dakika..! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Normalleşme Açıklaması Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilden 560 gençle video konferans yöntemi ile görüşme gerçekeştirdi. 

Gençlerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen konular hakkında çok önemli açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarında tam kapanma sürecine değindi. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının satır başları. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN NORMALLEŞME AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir genç tarafından kendisine sorulan normalleşme ve okulların açılmasına dair soruyu yanıtladı. Genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan "Pandemi sebebiyle okullarımızdan uzak kaldık, okullarımızı çok özledik. Okullarımız açılacak mı?" sorusunu sordu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu soruyu tarih vererek yanıtladı. 

"Sevgili umut, inşallah 17 Mayıs itibariyle başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak. Vefat sayısında ciddi manada düşüş var. Sizleri okulunuzla buluşturmak için her türlü gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Derdimiz bir an önce sağlıklı bir şekilde okullarımıza kavuşmaktır." 

Normalleşme Dönemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen görüşmede ayrıca normalleşme sürecinde dair "Sosyal yaşamla ilgili olarak bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor. Bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum." açıklamasında bulundu. 

HER SEÇİMİ KAZANDIRAN MOTİVENİZ NEDİR? SORUSUNA YANIT VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca gençlerden gelen başka sorulara da yanıt verdi. Bu kapsamda bir genç Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Sizi 18 yaşından beri siyasette bulunduran ve girdiği her seçimi kazandıran motivasyon nedir?" sorusunu yöneltti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu soruya "Eğlence için girmedik, bir dava uğruna girdik. Biz bu millete hizmet etmeye geldik. Dünya 5'ten büyüktür. Nerede? BM Genel Kurulu'nda. Bunu bugün söylüyoruz, yarın da söyleyeceğiz. BM'de daimi üye sayılarının tamamı, hepsi 20 tane. Burada bütün ülkeler daimi ülke olabilmeli. Bunu biz her gittiğimiz ülkeye anlatıyoruz." açıklamasında bulundu. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@