Son Anket Sonuçları! Seçim Barajı Düşürülürse HDP Oy Kaybedecek, İYİ Parti'de Muharrem İnce Detayı

Genel seçim kapsamında gerçekleştirilen partilerin oy araştırmasına dair yeni bir anket sonucu açıklandı. Optimar tarafından gerçekleştirilen anket kapsamında bazı partilerde oy kaybı olduğu görüldü.

Son Anket Sonuçları! Seçim Barajı Düşürülürse HDP Oy Kaybedecek, İYİ Parti'de Muharrem İnce Detayı

Genel seçimlerde partilerin alacağı oy oranına dair Optimar Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen anket çalışmasının sonuçları kamuoyuna açıkladı. Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir yapmış olduğu son açıklamasında İYİ Parti ve HDP kanadında yaşanan oy değişimine dikkat çekti. Daşdemir İYİ Parti'nin baraj sınırında olduğunu, HDP'nin de oy kaybı yaşadığını söyledi 

HDP'NİN OY ORANLARI DÜŞECEK

Haber 7'den Gamze Türk'e seçim sonuçlarına dair açıklamalarda bulunan Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir son oy oranları değişimine değindi. Seçim bararının düşürülmesi durumunda hangi partilarin oy oranlarının düşeceği sorusuna yanıt veren Daşdemir, HDP'nin CHP seçmeninden oy aldığını ve oylarının bu nedenle yükseldiğini vurguladı. Barajın düşürülmesi ile HDP'nin oy oranlarının da düşeceği vurgulandı. 

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Daşdemir bu konuda "Son birkaç seçimdir HDP'nin yüzde on barajını aşması ve aşarken de destek alması konusu var. Ak Parti zayıflasın diye CHP'den destek aldılar. HDP'nin taban oyunun yüzde 6 civarında olduğunu biliyoruz" ifadelerini kullandı. 

İYİ PARTİ SINIRDA TUTUNUYOR

İYİ Parti'nin oy oranlarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Taşdemir, İYİ Parti'nin oy oranının yüzde 10 olduğunu açıkladı. Muharrem İnce'nin 24 Haziran seçimleri öncesi parti kurmuş olması durumunda İYİ Parti'den oy alabileceğini ifade eden Taşdemir "Muharrem İnce partisini 24 Haziran seçimleri sonrasında kursaydı İYİ Parti oylarının yüzde 40 ya da 50'sini alabilirdi. Neden çünkü aynı sosyolojiye hitap ediyorlar." dedi. Taşdemir İYİ Parti'nin önümüzdeki günlerde oy kaybı yaşayacağını da sözlerine ekledi. 

AK PARTİ OY ORANI YÜZDE 40

Taşdemir AK Parti'nin güçlü bir tabanı olduğunu ve oy oranının yüzde 40 bandında olduğunu ifade etti. AK Parti için direnç noktasının yüzde 49 seviyesi olduğunu ifade eden Hilmi Taşdemir bu seviyenin aşılmadığını vurguladı. Taşdemir konuşmasının sonunda "İttifaklarla bunu sağlaması mümkün. Erdoğan var olduğu sürece bu güçlü taban korunacak" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@