Soma'da Madencilere Destek:'Susma Haykır kaza değil cinayet'

Eğitim-iş ve birçok sendika grubu bugün Soma'da gerçekleştirilen Soma Şehit Aileleri ile Dayanışma Yürüyüşüne Destek verdi. Şehit madencilerin isimlerinin okunmasıyla başlayan

Haberler 13.05.2015, 22:29
Soma'da Madencilere Destek:'Susma Haykır kaza değil cinayet'

Eğitim-iş ve birçok sendika grubu bugün Soma'da gerçekleştirilen Soma Şehit Aileleri ile Dayanışma Yürüyüşüne Destek verdi.

Şehit madencilerin isimlerinin okunmasıyla başlayan yürüyüşte duygu dolu anlar yaşandı. Maden kazasında şehit olan Bilal Malkoç'un oğlu Emrem, maden ocağında babasını ve dayısını kaybettiğini belirterek, "Babamın fotoğrafını taşıyorum. Babamı özledim. Babamı ve dayımı kaybettim Soma'da maden kazasında. Onları özlüyorum. Bana onları kim getirecek." diye sordu.

Yaklaşık bir saat süren yürüyüşün ardından gruplar, Soma Hükümet Konağı önünde toplandı. Burada konuşan şehit madenci Mustafa Kaya'nın eşi Naciye Kaya, eşinin ekmek parası için gittiği kömür ocağından cenazesinin geldiğini söyledi. Kaya, "Yazıklar olsun diyorum. Madem devlet bizim yanımızda niye sorumluların cezasını çekmesine izin vermiyor. Nerede Enerji Bakanı? Nerede buranın belediye başkanı, nerede? Biz yalnız kalmak istemiyoruz." dedikten sonra bayıldı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@