Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de Çatışmalar Bitmedi

VALİLİK: İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

Haberler 06.09.2015, 18:57
Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de Çatışmalar Bitmedi
VALİLİK: İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

Şırnak Valiliği, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre İlçesi'nde vatandaşların başta sağlık olmak üzere gerek duydukları tüm ihtiyaçların titizlikle karşılandığını açıkladı. Valilik'ten konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz Cizre İlçesi'nde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden ve etrafa sivil, asker, polis demeden pervasızca roket, patlayıcı ve uzun namlulu silahlarla saldıran Bölücü Terör Örgütü mensuplarını yakalamak ve vatandaşlarımızın günlük hayatlarını idame etmelerine mani olan patlayıcı madde ve mayın düzenekleri yerleştirilerek oluşturulmuş hendek ve barikatları bertaraf etmek amacıyla güvenlik kuvvetlerimiz hukuk düzeni içerisinde vatandaşlarımıza herhangi bir zarar gelmemesi için çalışmalarını itinayla sürdürmekte olup, bu çerçevede vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için sokağa çıkma yasağı devam etmektedir. Devam eden süreçte vatandaşlarımızın başta sağlık olmak üzere gerek duydukları ihtiyaçları titizlikle karşılanmaktadır."

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Cizre'de güvenlik güçlerinin PKK'lılara yönelik operasyonları da sürüyor. Operasyonlar daha çok Nur ve Cudi mahallelerinde yoğunlaşırken, buralardan zaman zaman silah ve patlama sesleri yükseldi.

Güvenlik güçlerinin geçişlerini engellemek için kazılan hendek ve kurulan barikatlarda tuzaklanan bombalar bulundu. Güvenlik güçleri olası saldırılara karşı, hendek ve barikatlara frekans karıştırıcı Jammer'li araçlarla yaklaşıp patlayıcıları etkisiz hale getiriyor.

Ekmek sıkıntısının yaşandığı belirtilen Cizre'de belediye bazı fırınları açıp ekmek üretmeye başladı. Açılan fırınların önünde uzun kuyrukların oluştuğu belirtildi.

İPEKYOLU'NDA GEÇİŞLERE KONTROLLÜ İZİN

Cizre'de sokağa çıkma yasağı nedeniyle İpekyolu'nda bekletilen araçların geçişine de kontrollü izin verilmeye başlandı. Cizre'nin dışından geçen çevre yolunda güvenlik sağlandıktan sonra araçların geçişi belirli aralıklarla sağlanıyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@