Sokağa çıkanlar Google'da bunu aradı Tank nasıl durdurulur?

15 Temmuz Cuma gecesi yapılan darbe girişiminde, sokağa çıkan insanların yaptığı Google araması çok dikkat çekti.Sokaklara çıkan insanlar Google arama motorunda 'Tank nasıl durdurulur?' diye arama yaptı. Bu arama sonuçlarının etkisi oldu mu bilinmez ama insanlar inanılmaz bir şekilde tankın önüne atlıyorlardı....

Haberler 20.07.2016, 15:26 20.07.2016, 15:32
Sokağa çıkanlar Google'da bunu aradı Tank nasıl durdurulur?
CNN Türk'ün buradaki haberine göre; 15 Temmuz Cuma gecesi darbe girişiminin ardından detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Olayların yaşandığı gece, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK'te canlı yayına çıkarak telefon üzerinden yaptığı görüntülü konuşmayla insanlara çağrıda bulundu, 'Milletimizi meydanlara davet ediyorum' dedi. Bu çağrı üzerine başta İstanbul ve Ankara olmak üzere milyonlar sokaklara akın etti. Vatandaşlar, tank-tüfek demeden askerlerin önüne geçti, darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında büyük rol oynadı. Sokaklara çıkan insanların darbe gecesi, Google'da 'Tank nasıl durdurulur?' diye arattıkları belirlendi.

Google Trends grafiğinde, 15 Temmuz gecesi yapılmaya başlanan aramanın her geçen gün artış gösterdiği görünüyor. Aramanın en çok yapıldığı iller ise Konya, Kayseri, İstanbul ve Ankara olarak öne çıkıyor. İllerin karşısında yer alan rakamlar da aramanın yoğunluğunu ifade ediyor.

Aynı şekilde Google'a 'tank' yazınca karşımıza gelen ilk öneri, 'tank nasıl durdurulur' oluyor. Bu da son günlerde bu aramanın sıklıkla yapıldığını gösteriyor. Peki google'da bu aramayı yaptığınızda nasıl bir sonuç çıkıyor derseniz tıklayın!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@