Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Soğuk ve yağışlı hava geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden dün yapılan açıklamaya göre, bugün akşam saatlerinden sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ülkede etkili olacak. Çarşambadan itibaren sıcaklıklar 815 derece azalacak. İşte tüm detaylar...

Haberler 29.12.2015, 13:46
Soğuk ve yağışlı hava geliyor

 

Yurdun büyük bölümüne kar geliyor. Meteoroloji AKOM Meteoroloji Birimi'nin hava tahmin verilerine göre İstanbul da yarından itibaren yoğun kar yağışlı havanın etkisi altına girecek. İstanbul’da hava sıcaklıklarının bu geceden itibaren 5 dereceye kadar düşeceği ve kar yağışının şehre giriş yapacağı tahmin ediliyor. 

 

İstanbul, Bursa, Samsun ve Kocaeli başta olmak üzere haftanın hava durumu tahmininde yoğun kar yağışı var. Kar yağışı yarından itibaren etkili olacak ve perşembe ile cuma günü de devam edecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji Birimi'nin hava tahmin verilerine göre İstanbul, Çarşamba gününden itibaren yoğun kar yağışlı havanın etkisi altına girecek. 

BU AKŞAM SOĞUK HAVA GELİYOR
 
Meteoroloji’den yapılan açıklamada son değerlendirmelere göre; yurdun bugün akşam saatlerinden sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiği açıklandı. Hissedilir derecede sıcaklık düşüşleri olacağı belirtilen açıklamada salı günü için "Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarının yağmurlu, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor" denildi. Çarşamba günü yurdun kuzey iç ve doğu kesimlerinde görülmesi beklenen kar yağışlarının Marmara’nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer yoğun olacağının tahmin edildiği ifade edildi.

METEOROLOJİ TAHMİNİNİ GÜNCELLEDİ

İstanbul'da 5 günlük hava tahmininde çarşamba günü için 'kar' anlamına gelen 'iki kar tanesi' sembolü kullanılmıştı. Meteoroloji tahminini güncelledi, bu kez 'yoğun kar' anlamına gelen 3 kar tanesi sembolü kullanıldı. 

ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNÜ TATİL OLABİLİR

Uzmanların yoğun kar yağışı uyarısı öğrencileri meraklandırırken, çarşamba ve perşembe günleri okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor. 

Perşembe yılbaşı tatilinden dolayı yarım gün, Cuma da tam gün tatil. Eğer kar yağışından dolayı Çarşamba ve Perşembe tatil edilirse, öğrencileri 5 günlük bir tatil bekliyor. 

 

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@