Skandal Fetva TİB'e şikayet edildi.

Fethi Yılmaz yazdı Öz kızını öperken şehvet duymanın nikaha etkisi olur mu diye sorulmuştu

Haberler 08.01.2016, 18:05
Skandal Fetva TİB'e şikayet edildi.

TİB'E ŞİKAYET

Diyanet'in skandal fetvası sonrasında, bir vatantaş Diyanet'in sitesini "çocuk istismarına teşvik ve cesaretlendirme" gerekçesiyle TİB'e şikayette bulundu.

"Simto Alev" isimli Twitter kullanıcısı "Ben bu adresi TİB'e ihbar ettim. Siz de yapabilirsiniz:" diye mesaj yazarak, şikayet mesajını gösterdi:

GÖREVDEN AL ÇAĞRISI

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Diyanet’in skandal fetvasına ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu’na mektup gönderdi.

İşte CHP’li Hakverdi’nin Başbakan Davutoğlu’na gönderdiği mektup:

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 yılının ilk günlerinde skandallar ile gündeme gelmeye devam etmektedir.  Mehmet Görmez, göreve geldiği ilk günden itibaren gerek yaptığı açıklamalar, gerek sessizliği gerekse de yayınladığı fetvalarla, ayrımcılık yapıp nefret suçu işlemektedir. 2016’ın ilk günlerinde ‘Cemevleri kırmızı çizgimizdir’ diyen Mehmet Görmez’in başkanlığını yaptığı Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı resmi internet sitesinde 08.01.2016 tarihinde yayınlanan Diyanet Fetvasında  “Öz kızını öperken şehvet duymanın nikâha etkisi olur mu?” sorusuna “Babanın kızına şehvet duyması haram değil” cevabı verilmiştir. Diyanet Başkanlığı’nın resmi sitesinde yayınlanan bu fetva kısa zamanda gösterilen büyük tepki sonrası kaldırılmıştır. Fetvanın kaldırılması yaratılan bu durumu değiştirmeyecektir.

Mehmet Görmez’in, Türkiye toplumu üzerinde yarattığı olumsuz etkiler artık kabul edilemez düzeydedir. Bu nedenle bürokratınız olan Mehmet Görmez’in artık o makamda oturmaması gerekmektedir. Ayrımcılık yapan ve nefret suçu işleyen Görmez’in derhal görevden alınması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Fethi Yılmaz

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@