Şişli'de Şarkılar Özgecan İçin Söylendi

İSTANBUL (ANKA)-Suzan Kardeş ve Yasemin Göksu, “Şarkılar Özgecan için" diyerek Şişli Kent Kültür Merkezi'nde bir konser verdi. Şişli Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü Şişlili kadınlar ile andı. Şişli Kent Kült

Haberler 09.03.2015, 10:26
Şişli'de Şarkılar Özgecan İçin Söylendi

İSTANBUL (ANKA)-Suzan Kardeş ve Yasemin Göksu, “Şarkılar Özgecan için" diyerek Şişli Kent Kültür Merkezi'nde bir konser verdi.

Şişli Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü Şişlili kadınlar ile andı. Şişli Kent Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte Suzan Kardeş ve Yasemin Göksu sevilen şarkılarını emekçi kadınlar ve geçtiğimiz ay vahşice öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan için seslendirdiler. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile eşi Nazlı İnönü ev sahipliğindeki konseri coşkulu bir kalabalık izledi.

-“ERKEK KORİSTLER SAHNEYE ETEK GİYEREK ÇIKTILAR”-

Akşam saatlerinde Ekrem Ataer yönetimindeki Şişli Belediyesi Halk Korosu sahne aldı ve erkek koristler “Kadına Şiddete Son” mesajı ile sahneye etek giyerek çıktılar. Şişlili kadınlar Şişli Belediyesi Halk Korosu’nun seslendirdiği birbirinden güzel türküler ile keyifli vakit geçirdiler. Zeliha Sunal’ın konuk şarkıcı olarak “Firuze” şarkısını seslendirdiği geceye Venezuela Bolivar Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tatiana Lucia Zapata, yazar Ayşe Kulin ve şair Sennur Sezer gibi isimler katıldı. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@