Şırnak'ta 45 Kaleşnikof Piyade Tüfeği Ele Geçirildi

ANKARA(ANKA)- Şırnak’ın İdil İlçesi’nde 2 araçta yapılan aramada, 45 kaleşnikof piyade tüfeği ile 1 RPG-7 antitank roketatar mühimmatı ve sevk fişeği ele geçirildi. Şanlıurfa sınırın

Haberler 05.11.2014, 12:35
Şırnak'ta 45 Kaleşnikof Piyade Tüfeği Ele Geçirildi

ANKARA(ANKA)- Şırnak’ın İdil İlçesi’nde 2 araçta yapılan aramada, 45 kaleşnikof piyade tüfeği ile 1 RPG-7 antitank roketatar mühimmatı ve sevk fişeği ele geçirildi. Şanlıurfa sınırında ise bir varil içerisinde 12 av tüfeği bulundu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şırnak İl Jandarma Komutanlığına bağlı güvenlik güçlerinin Şırnak’ın İdil İlçesi’nde, iki araçta yaptığı aramada, 45 kaleşnikof piyade tüfeği ile 1 RPG-7 antitank roketatar mühimmatı ve sevk fişeği ele geçirildiği bildirildi. Olayla ilgili olarak üç kişi gözaltına alınırken soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca,  Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bölücü terör örgütü mensubu sekiz teröristin, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu belirtildi.

-SINIRDA 12 AF TÜFEĞİ-

Türkiye - Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 3’üncü Hudut Alayı Şanlıurfa, İsmail Direk Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, dere kenarında bir varil içerisinde 12 av tüfeği bulundu. Bulunan av tüfekleri Akçakale İlçe Jandarma Bölük Komutanlığına teslim edildi.

-YUNANİSTAN HELİKOPTERİ TÜRK HAVA SAHASINI İHLAL ETTİ-

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Yunanistan’a ait bir adet “Süper Puma” tipi askeri helikopterin Türk hava sahasını ihlal ettiği ifade edildi.

Konuya ilişkin Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, “Yunanistan’a ait bir adet “Süper Puma” tipi askeri helikopter, İzmir / Çeşme-Alaçatı kuzeybatısında, 2 bin feet irtifada saat: 21.57’de, 0,6 deniz mili içeriye girerek, 15 saniye, saat: 22.09’da, 0.9 deniz mili içeriye girerek, bir dakika 55 saniye, saat: 22.43’te, 0.4 deniz mili içeriye girerek, bir dakika yedi saniye olmak üzere toplam üç dakika 17 saniye süre ile hava sahamızı üç kez ihlal etmiştir” denildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@