Şırnak, Diyarbakır, Iğdır Ve Tunceli'de Terör Olayları

Teröristlerin Şırnak, Diyarbakır, Iğdır ve Tunceli’de düzenledikleri saldırı ve eylemlerde can kaybı yaşanmazken, bazı maddi hasarlar meydana geldi. Ağrı’da ise bir terörist, güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

Haberler 02.08.2015, 13:46
Şırnak, Diyarbakır, Iğdır Ve Tunceli'de Terör Olayları

ANKARA (ANKA) – Teröristlerin Şırnak, Diyarbakır, Iğdır ve Tunceli’de düzenledikleri saldırı ve eylemlerde can kaybı yaşanmazken, bazı maddi hasarlar meydana geldi. Ağrı’da ise bir terörist, güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığı’nın önemli yurtiçi olayları açıklamasına göre, bölücü terör örgütü mensubu 8-10 terörist tarafından, 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı (Şırnak) Görümlü Jandarma Komando Tabur Komutanlığına bağlı unsurun Görümlü kırsalında icra ettiği operasyonda, TSK unsurlarına silahlı saldırıda bulunuldu.

Silahlı saldırı esnasında bir grup terörist tarafından da TSK unsurlarına sızma girişiminde bulunuldu ve hafif silahlar ile ateş edildi, bir adet el bombası atıldı.

Mehmetçik tarafından, terörist ateşlerine derhal ateşle karşılık verildi, karşı ateş üzerine terörist ateşleri kesildi. Silahlı saldırı ve sızma esnasında herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmedi.

Bölücü terör örgütü mensubu yaklaşık 8-10 terörist tarafından da Diyarbakır / Silvan ilçesi Boyunlu Mahallesi Demirağzı Tepe mevkiinde, bir Jandarma Komando Timine uzun namlulu silahlar ile silahlı saldırıda bulunuldu. Terörist ateşlerine, TSK unsurlarınca derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesildi. Silahlı saldırı esnasında herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmedi.

-PATLAYICI İMHA EDİLDİ-

Diyarbakır / Silvan Bayrambaşı Jandarma Karakol Komutanlığı unsurları tarafından, Bayrambaşı-Silvan karayolu üzerinde icra edilen Mayın / el yapımı patlayıcı araması esnasında, Diyarbakır / Silvan ilçesi girişinde menfez içerisinde bir adet el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edilirken söz konusu el yapımı patlayıcı aynı gün yerinde imha edildi.

Bölücü terör örgütüne müzahir gruplar tarafından, Şırnak / Merkez muhtelif cadde ve sokaklarında, kepçeyle yolu kazarak yollar kapatılmaya çalışılırken olaya müdahale eden Emniyet Müdürlüğü Ekiplerine ve Tekser Askeri Lojmanlarına taş, molotof kokteyli, el yapımı patlayıcı, uzun namlulu silahlar ve roket ile saldırıda bulunuldu.

Söz konusu olaylarda, roket isabet etmesi sonucu Tekser Askeri Lojmanları dış cephesi ile Emniyet Müdürlüğüne ait bir zırhlı araçta maddi hasar meydana geldi.

-ROKET SALDIRISI-

Teröristler tarafından, Iğdır’da ise Aralık Hasanhan Jandarma Karakol Komutanlığına, Hasanhan Köyü içinden uzun namlulu silahlar ve roket ile saldırıda bulunuldu. Yapılan saldırıya, askerler tarafından anında karşılık verilirken açılan karşı ateşleri müteakip terörist ateşleri kesildi. Olayda, herhangi bir zayiat meydana gelmedi. 

Öteyandan teröristler, Tunceli-Erzincan karayolunu, Tunceli/Merkez Alacık Köyü bölgesinde kesti ve iki aracı yaktı. Bu arada bir terörist, Ağrı / Doğubayazıt’ta, güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Olaylarla  ilgili olarak adli tahkikat başlatıldı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@