Sinop’ta coşkulu 1 Mayıs kutlaması

SİNOP'ta '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' düzenlenen yürüyüş ve mitingle kutlandı. Sinop'taki kutlamalar kapsamında Eski Otogar Mevkii'nde toplanan kalabalık Sakarya Caddesi’nden Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüdü....

Haberler 01.05.2016, 16:12
Sinop’ta coşkulu 1 Mayıs kutlaması
SİNOP'ta '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' düzenlenen yürüyüş ve mitingle kutlandı.

Sinop'taki kutlamalar kapsamında Eski Otogar Mevkii'nde toplanan kalabalık Sakarya Caddesi’nden Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüdü. Mitinge DİSK, KESK ve TÜRKİŞ'e bağlı çeşitli sendikaların üyeleri, CHP Sinop il örgütü ve çok sayıda kişi katıldı. Düzenlenen mitingde konuşma yapan 1 Mayıs Tertip Komitesi sözcüsü KESK Eğitim Sen Sinop Şube Başkanı Hakan Eker, şöyle dedi:

"Türkiye'nin ve dünyanın dört bir köşesinde sermayenin baskılarına karşı direnen, talepleriyle alanlara çıkan bütün sınıf kardeşlerimize buradan selamlarımızı gönderiyoruz. Sermayenin ve onun sözcüsü olan siyasi iktidarın giderek artan ve şiddetlenen saldırılarına karşı; işçi ve emekçilerin, emek ve demokrasi güçlerinin kendi içinde birleşmeye, dayanışmaya ve mücadeleye en çok ihtiyaç duyduğu günleri yaşıyoruz."

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılar çalan türküler eşliğinde halay çekti. Ardından miting sona erdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@