Sinan Oğan Adaylığını Açıkladı

ANKARA (ANKA) -MHP eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıkla...

Haberler 21.11.2015, 16:00
Sinan Oğan Adaylığını Açıkladı

ANKARA (ANKA) -MHP eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Oğan ayrıca MHP yönetimine kongre çağrısı yaptı.

MHP’de muhalif isimlerden eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, düzenlediği basın toplantısında 1 Kasım seçimlerinin MHP’ye önemli mesajlar verdiğini dile getirdi ve partinin Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Partisinin yönetimi tarafından ihraç edilen ancak mahkemenin o ihraç kararını iptal etmesiyle geri dönen Oğan, adaylığını “Genel Başkanımızın izahta güçlük çektiğimiz politikaları sonucu MHP 7 Haziran sonuçlarına göre her 4 seçmenden 1’nin oyunu kaybetmiştir. Genel Başkan adayı olacağımı saygıyla duyuyorum” sözleriyle bildirdi.

MHP'de genel başkan seçimli olağanüstü kongre düzenlenebilmesi için tüzüğün değişmesi gerekiyor. Bu yüzden Sina Oğan ilk olarak tüzük kongresinin toplanmasını talep etti. Bunun için bin 240 delegeden 240 delegenin imza vermesi şart. Oğan'ın tüzük kongresi çağrısının ardından delegelerden imza toplamaya başlaması bekleniyor.

-SİNAN OĞAN-

Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamladı. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamladı. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce biliyor. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" ile taltif edildi. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM'ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Valdai Formu Üyesi. Yayınlanmış 3 kitabı ve 500'den fazla makalesi bulunuyor, Milliyet Gazetesi "Sosyal Bilimler", Marmara Üniversitesi "Akademik Üstün Başarı" ve Ekoavrasya Derneği "Türk Dünyasına Hizmet" ödüllerinin sahibi. "İnterpress Media Takip Merkezi" tarafından 2010 yılında televizyon ekranlarında en çok tartışılan konu ve en çok ekranda yer alan isimler üzerine yapılan bir çalışmada 131 haberle, Türkiye'de televizyon ekranlarında en fazla boy gösteren isimleri arasında yer aldı.12 Haziran 2011 genel seçimlerinde MHP'den Iğdır milletvekili seçildi. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreteri. Açtığı davayı kazanarak ihraç edildiği MHP'ye geri döndü. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@