Simitçiden Atatürk Köşesi

BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde simitçi Ahmet Nedim Hergül, simit tezgahının yanındaki duvarda Atatürk Köşesi oluşturdu.

Haberler 14.10.2015, 21:32
Simitçiden Atatürk Köşesi
Sefer TALAY/BURHANİYE (Balıkesir), (DHA) - BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde simitçi Ahmet Nedim Hergül, simit tezgahının yanındaki duvarda Atatürk Köşesi oluşturdu. Atatürk'ün mirası olan Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkılmasını isteyen Hergül, müşterilerinin Atatürk Köşesine ilgi gösterdiğini söyledi.

Burhaniye'de yazdığı şiirlerle adına duyuran simitçi Ahmet Nedim Hergül, şiir köşesinin ardından şimdi de Atatürk Köşesi oluşturdu. Herkesin Cumhuriyete sahip çıkmasını isteyen Hergül şöyle konuştu:

"Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı, bugün farklı durumlarda olabilirdik. İsimlerimiz değişik, kimliklerimiz farklı olabilirdi. Sakarya, Dumlupınar ve Çanakkale savaşlarında Türk'ü, Kürt'ü bütün insanlarımız tırnaklarıyla, kanlarıyla bu vatanı savundular. Bu vatan onların sayesinde kurtuldu. Allahtan, onlara sonsuz dualarımızı esirgemeyelim. Ölenlerimize, şehitlerimizin ruhuna Fatiha okumayı eksik etmeyelim."


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@