Silvan'da Terör Operasyonu: 1 Polis Şehit Oldu

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır Valiliği, Silvan ilçesinde terör örgütü mensuplarına y...

Haberler 11.11.2015, 15:20
Silvan'da Terör Operasyonu: 1 Polis Şehit Oldu

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır Valiliği, Silvan ilçesinde terör örgütü mensuplarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, açılan ateş sonucu bir polis memurunun şehit olduğunu bildirdi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, son dönemde bölgede meydana gelen gelişmeler kapsamında, Silvan ilçe merkezinde mevcut 12 mahalleden üçünde operasyon gerçekleştirildiği belirtilerek, “Operasyon kapsamında icra edilen tüm faaliyet ve müdahalelerde vatandaşlarımızın zarar görmemesi maksadıyla Silvan Kaymakamlığınca operasyon icra edilen (3) mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, güvenlik güçlerince de vatandaşlarımıza zarar gelmemesi maksadıyla her türlü önlem alınmakta ve gerekli tedbirler titizlikle yerine getirilmektedir” denildi.

Operasyon sırasında terör örgütü mensuplarınca, güvenlik güçlerine atılan EYP’lere ait şarapnel parçalarının bölgedeki vatandaşlara isabet emesi sonucunda, ikisi yaşı küçük olmak üzere üç vatandaşın hafif şekilde yaralandığı, açılan ateş sonucunda yaralanan üç polis memurundan birinin şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, operasyon sırasında vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesine yönelik güvenlik güçlerince yoğun bir çaba gösterilmesine rağmen, asılsız haberlerle halkı farklı şekilde yönlendirmeyi amaçlayan bazı basın yayın organlarına itibar edilmemesi belirtilen açıklamada, “Operasyon esnasında sivillerinde hedef alındığı ve 5 yaşındaki bir çocuğun Bombaatarla vurulduğu, Moğol mantığıyla saldırılarak sivillerin katledildiği, Sivillerin olduğu alanın bombalandığı, Havadan helikopter ile bombalar atıldığı ve bu suretle halkın diz çöktürülmeye çalışıldığı, Silvan’da imha konsepti uygulandığı şeklinde asılsız haberler çıkmakta olup, vatandaşlarımızın bu konudaki asılsız, yanlış ve maksatlı haberlere itibar etmemesi, basın ve yayın organlarının ise, bu tür haberlerin kaynak ve doğruluğunu araştırmadan kamuoyu ile paylaşmaması özel önem arz etmektedir” denildi.

Açıklamada, icra edilen operasyonda keşif ve gözetleme faaliyetleri dışında kesinlikle havadan bir müdahale yapılmadığı, ateş edilmediği, bombalama yapılmadığı, vatandaşların zarar görmemesi maksadıyla azami özen gösterildiği, bu tür yalan haberlerin vatandaşı yanıltmak ve istismar etmek amacıyla yayınlandığı belirtildi. 

Operasyonlar sırasında vatandaşların mağduriyetinin önüne geçilmesi amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtilen açıklamada, “Mağdur olmamaları maksadıyla, sokağa çıkma yasağı bulunan mahallelerdeki vatandaşlarımıza Silvan Kaymakamlığınca ekmek dağıtılmakta ve gıda yardımında bulunularak temel ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ayrıca, barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek verilmektedir” denildi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@