Silvan Üç Gün İçinde Normale Dönecek

ANKARA (ANKA) - Diyarbakır Silvan’da 14 Kasım’da saat 14.00 itibariyle sokağa çıkma yasağının...

Haberler 17.11.2015, 12:15
Silvan Üç Gün İçinde Normale Dönecek

ANKARA (ANKA) - Diyarbakır Silvan’da 14 Kasım’da saat 14.00 itibariyle sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından ilçede zarar gören Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde onarım çalışmaları sürüyor. Diyarbakır Valiliği, üç gün içinde normal düzene geçilebileceğini açıkladı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Silvan’ın Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından ilçede terör örgütü faaliyetleri sonucu meydana gelen maddi hasarın giderilmesi için çalışmalara vakit kaybetmeden başlandı. Patlamalar sonucu kanalizasyon ve içme suyu şebekeleri büyük oranda hasar gördü, bölgeye uzun süre içme suyu verilemedi.

Yasağın kaldırılmasıyla, DEDAŞ İl Müdürlüğü tarafından 14 Kasım’da 6 adet, 15 Kasım’da 11 adet, 16 Kasım’da 4 adet olmak üzere toplam 21 adet elektrik trafosunun onarımı tamamlandı. Bu çalışmalar sonucunda 3 mahallenin tamamına elektrik ve içme suyunun verilmesi sağlandı. Valilik tarafından yolların ve sokakların tamamen açılması ve hafriyatların kaldırılmasına müteakip 3 gün içerisinde normal düzene geçileceği değerlendirildi.

Ayrıca açıklamaya göre evleri ve işyerleri zarar gören vatandaşların, zararlarının bir an önce tespit edilmesi amacıyla çalışma başlatıldı. Çalışmaların daha hızlı sürdürülmesi adına Silvan Kaymakamlığı emrine ilave komisyon görevlendirildi. İlk etapta acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla Silvan Kaymakamlığı emrine 300 bin TL ödenek tahsis edildi. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@