Silopi'de Zırhlı Araçlarla Getirilen Yiyecekler Vatandaşlara Dağıtıldı

ŞIRNAK Silopi İlçesinde operasyonlarına devam eden güvenlik güçleri vatandaşlarla sohbet etti ve yiyecek yardımında bulundu.

Haberler 12.01.2016, 17:38
Silopi'de Zırhlı Araçlarla Getirilen Yiyecekler Vatandaşlara Dağıtıldı

(DHA) -  ŞIRNAK Silopi İlçesinde operasyonlarına devam eden güvenlik güçleri vatandaşlarla sohbet etti ve yiyecek yardımında bulundu. Zırhlı araçlarla getirilen yiyecekler vatandaşlara dağıtıldı. Güvenlik güçleri ile bir evin çatışında çay için Silopili vatandaş, "Sadece huzur istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz" dedi. Silopili bir kadın vatandaş ise güvenlik güçlerinin yaptığı yardımlardan dolayı çok memnun olduklarını ifade etti.

EYP'NİN İMHASI SONRASI DEV ÇUKUR OLUŞTU

Güvenlik güçleri Silopi'deki operasyonlarını sürdürüyor. Güvenlik güçlerinin ilçedeki sokaklara PKK tarafından tuzaklanmış El yapımı Patlayıcıları (EYP) imha etme çalışmaları sürüyor. Bir sokağa tuzaklanmış EYP, güvenlik güçleri tarafından tespit edildi. İş makinası kullanılarak yeri tespit edilen EYP güvenlik güçleri tarafından kontrollü bir şekilde imha edildi. İmha sonrası EYP'nin bulunduğu yerde dev çukur oluştu.

 

VATANDAŞLARA YARDIMLAR SÜRÜYOR

Silopi'de PKK'ya yönelik operasyonlar sürerken güvenlik güçleri diğer taraftan da Silopili vatandaşlara yardımlarını sürdürüyor. Evleri ziyaret eden güvenlik güçleri çocuklara çikolata ikram etti. Zırhlı araçlarla getirilen yiyecekler vatandaşlara dağıtıldı.

 

SİLOPİ'DE 130 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şırnak Silopi’de devam eden operasyonda; dün 4 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısının 130 olduğu açıklandı. 25 EYP imha edildi. 9 Kaleşnikof piyade tüfeği, bir tabanca, 2 dolu tabanca şarjörü, 38 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 900 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 2 roketatar, 14 roketatar sevk fişeği, 10 roketatar mühimmatı, 5 el bombası, 10 akü, 3 el dürbünü, 7 gaz maskesi, beş gaz maskesi filtresi, 7 el telsizi, 13 hücum yeleği, 1 sırt çantası, 5 serum, 1 şişe tentürdiyot, 2 şişe alkol, 10 adet damar yolu açma seti, 30 enjektör ele geçirildi. El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan 100 kg amonyum nitrat ele geçirildi.

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@