Şikayet Etti Görev Yeri Değiştirildi

ASPENDOS Antik Tiyatrosu'nda restorasyonda kullanılan beyaz mermerlerin tarihi dokuya uygun olmadığı, basamakların yamuk yapıldığı yönünde şikayette bulunan denetimden sorumlu birimde görev yapan arkeolog Gonca Gülseven'in, valiliğin 'bu elemana ihtiyaç bulunmamaktadır' yazılı emriyle görev yerinin değiştirildiği ortaya çıktı.

Haberler 03.10.2015, 00:37
Şikayet Etti Görev Yeri Değiştirildi
 (DHA)- ASPENDOS Antik Tiyatrosu'nda restorasyonda kullanılan beyaz mermerlerin tarihi dokuya uygun olmadığı, basamakların yamuk yapıldığı yönünde şikayette bulunan denetimden sorumlu birimde görev yapan arkeolog Gonca Gülseven'in, valiliğin 'bu elemana ihtiyaç bulunmamaktadır' yazılı emriyle görev yerinin değiştirildiği ortaya çıktı.

Antalya'nın Serik İlçesi'nde M.S. 2'nci yüzyılda Marcus Aurelius döneminde inşa edilen Aspendos Antik Tiyatrosu'nda, Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından yapılan ihale sonucu uygulanan restorasyonu şikayet eden denetimden sorumlu kurumda görevli arkeolog Gonca Gülseven, şikayeti sonrasında görevinden alındı. Aspendos'un oturakları ve merdivenlerinde kullanılan beyaz mermerlerin tiyatronun koyu gri renkteki aslına uygun olmadığı, tarihi dokuyla uyuşmadığı ve basamakların yamuk restore edildiği yönünde bakanlık başta olmak üzere tüm ilgili birimlere şikayette bulunan Gonca Gülseven, restorasyonun denetiminden sorumlu ve hak edişlerini ödeyen Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı (YİKOB) Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü'nde arkeolog olarak görev yapıyordu.

Gülseven, restorasyondaki yanlışlıklara ilişkin şikayetleri nedeniyle Antalya Valiliği'nce geçici görevle getirildiği bu görevinden alınarak, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bünyesindeki Atatürk Evi'ne gönderildi. Gülseven'in nisan ayında gerçekleştirilen görev değişikliğine ilişkin valiliğin yazılı emrinde ise birimde bu elemana ihtiyaç olmadığı şeklinde tek cümle yer aldı.

Görev yeri değişikliğiyle birlikte Gülseven'in yerine başka bir isim atanarak, görev yaptığı masa ve bilgisayar yeni atanan kişiye tahsis edildi. Nisan ayında yapılan bu atamayla birlikte sabah görev yerine geldiğinde odaya alınmadığı öne sürülen Gülseven'in özel eşyalarının kendisine sonradan verildiği, 1 hafta boyunca yeni görev belirtilene kadar odası olmadan mesaisini doldurduğu kaydedildi. Gonca Gülseven, yaşananları doğruladı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@