Siirt'te ruhsatlı da olsa her türlü silahın taşınması yasaklandı

SİİRT Valiliği OHAl bürosu, kentte ruhsatlı dahi olsa her nevi silah ve mermilerın taşınması veya nakledilmesinin yasaklandığını bildirdi. 

Haberler 11.08.2016, 10:17
Siirt'te ruhsatlı da olsa her türlü silahın taşınması yasaklandı
Turan KOYUNCU / SİİRT () - SİİRT Valiliği OHAl bürosu, kentte ruhsatlı dahi olsa her nevi silah ve mermilerın taşınması veya nakledilmesinin yasaklandığını bildirdi. 

Valilik Olağanüstü Hal Bürosu tarafından yapılan açıklamada, kente dışardan gelecek kişilera kimlik belirleyici belge taşıma zorunluluğu getirildiği, ruhsatlı da olsa her türlü silah ve mermilerin taşınması veya nakledilmesinin yasaklandığı bildirildi. OHAL bildirisinde kentteki yasaklar şu şekilde sıralandı:

"Anayasamızın 120. Maddesi ve Olağanüstü Hal Kanununun 3. Maddesi 1. Fıkrasının (b) bendine göre il sakinlerimiz ile İlimize girecek hariçten kişiler için kimlik belirleyici belge taşıma mecburiyeti getirilmiştir. Bu mecburiyete uymayanlar hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa göre  219 TL. ceza uygulanacaktır. Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınması veya nakli yasaklanmıştır. Her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddelere veya yıkıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler, boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulması, hazırlanması, yapılması veya nakli yasaklanmıştır. Valiliğimiz tarafından bu kanun veya diğer kanunlarla verilen yetkilere dayanılarak alınan tedbirlere aykırı hareket edenler, emirleri dinlemeyenler veya istekleri yerine getirmeyenler veya kimliklerine dair kasten gerçeğe aykırı bilgi verenler veya bilgi vermekten çekinenler, fiilleri başka bir suç oluştursa bile ayrıca bir aydan altı aya kadar hapis cezası ile cezalandırılacaktır."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@