Sıcaktan bunalanlar Uludağ'a koşuyor

KIŞ aylarında kayakseverlerin ilgi odağı olan Uludağ, havaların ısınmasıyla da kent merkezinde sıcaktan bunalıp kaçan günübirlik tatilcileri ağırlıyor.

Haberler 18.08.2015, 13:23
Sıcaktan bunalanlar Uludağ'a koşuyor

(DHA) - KIŞ aylarında kayakseverlerin ilgi odağı olan Uludağ, havaların ısınmasıyla da kent merkezinde sıcaktan bunalıp kaçan günübirlik tatilcileri ağırlıyor. Hava sıcaklığının 36 dereceye kadar yükseldiği Bursa'da insanlar aileleriyle birlikte Uludağ'a giderek serin havada piknik yapıyor. Jandarmanın geniş güvenlik önlemleri aldığı günübirlikçiler, kış aylarında 'Beyaz cennet' olarak tanılmanan Uludağ'ın, yaz aylarında ise 'yeşil cennet' olduğunu söyleyip, "Burada iki cennet bir arada" dedi.

Modern kayak tesisleriyle kış aylarında kayakseverlere ev sahipliği yapan Uludağ, Bursa'da hava sıcaklığının 36 dereceye kadar çıkması üzerine kaçan günübirlik tatilcileri ağırlıyor. Şehirde sıcaktan ve nemden bunalan Bursalılar, çareyi Uludağ'a çıkıp ormanlık alanda dinlenip, piknik yapmakta buluyor. Bir çok kişinin çadır açıp geceyi geçirdiği Uludağ, yaz aylarında da tıklım tıklım. Jandarma yaşanan bu yoğunluk karşısında önlemlerini artırdı. Devriye sayısını çoğaltan jandarma ekipleri, tatilcilerin olası ayı, kurt ve çakal saldırısına uğramaması için de flaşörlerini yakıyor, sirenlerini açık tutuyor. 

İŞE BURADAN GİDİYORLAR

Uludağ'ın kış aylarında 'Beyaz cennet' yazın ise 'yeşil cennet' olduğunu söyleyen tatilciler, "Bursa'da bu aylarda gece uyuyamıyoruz. Burada ise çadırımızda üzerimize yorgan veya battaniye almak zorunda kalıyoruz. Bir çok aile akşamları Uludağ'da kurdukları çadırlarda veya kiraladıkları bungolov tipi evlerde kalıp, gündüzleri ise işlerine gidiyor" dedi.

Hafta sonları Uludağ'a en az 20 bin kişinin geldiğini söyleyen jandarma yetkilileri yaz aylarında da yaşanan trafik kargaşası karısında ne kadar önlem alsalar da, otopark sorunu yüzünden sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Devriye sayısını artırdıklarını belirten jandarma, olası hırsızlık veya orman yangınına karşı dikkatli olmaları konusunda vatandaşları uyardı. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@