Sıcaklık Türkiye Genelinde Artıyor

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 2 ila 5 derece artacak

Haberler 29.06.2015, 12:45
Sıcaklık Türkiye Genelinde Artıyor

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Trakya, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Aydın, Muğla, Denizli, Ordu, Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Antalya'nın batısının iç kesimleri, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 2 ila 5 derece artacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yağışların öğleden sonra Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Antalya'nın batısının iç kesimleri, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, “Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan, yerel dolu yağışı...) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısı yaptı.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Kırklareli çevreleri ile öğleden sonra Edirne ve Tekirdağ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Muğla ve Denizli ile zamanla Aydın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Antalya'nın batısı, Alanya ve Anamur çevreleri, öğleden sonra Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra Antalya'nın batısının iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat çevreleri, öğleden sonra Ankara ve Çankırı, akşam saatlerinden itibaren Konya, gece saatlerinde Aksaray, Nevşehir ve Karaman çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla bölgenin iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu.(27)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(24)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (29)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batısının iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı bekleniyor. (27)

SAMSUN: Parçalı yer yer çok bulutlu. (24)

ERZURUM: Parçalı az bulutlu.(26)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (35) (ANKA)

(HM/ÖZK)  

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@